automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

 počítače a elektronika                           

Aktualizováno 6.6.2002

E-mail

 

  

 

 

 
V rubrice 

Chcete si udělat radost? Kupte si Gericom  WEBGINE
Kapesní počítače Jornada 565 a 568
USB - řešení pro pohodu
Univerzální dálkový ovladač

Tipy ze serveru

BMW a jeho nová „sedmička
Auta pro jachting
Kvalitně nemusí znamenat draze, aneb výfuky od Pařízků
Jaguar XJ6 3.2 Business Club


Jedete do Chorvatska s lodí?
Motocykly KYMCO
Minolta DIMAGE 7
BMW F 650 GS

Motorové pilyMountfield věří ve své    výrobky
Mulčování
zajímavá alternativa
Motorové  sekačky s pojezdem

Voigtländer
Olympus Camedia E-10
Kabely Profigold
Dálkový ovladač snů
Voigtländer
Jaguar XJ6 3.2
Auta pro jachting
Výfuky od Pařízků
Onkyo TX-DS 57
Filmový skener Kodak RFS 3600

USB - dobré řešení

Motorové pily

Motorové lodě
Nafukovací čluny
Vodní skútry
Plachetnice

 

 

 

Bluetooth USB adaptér 3Com

Domácnost i pracoviště bez drátů
Progresivní technologiie Bluetooth již u některých  mobilních  telefonů  „zdomácněla“.  U  jiných přístrojů jako jsou například kamery, fotoaparáty či počítače se na trhu začínají objevovat první zajímavé modely, které tuto novou technologii bezdrátového spojení podporují. 

K nejzajímavější  patří USB  Bluetooth adaptér 3com, který uvedla na nᚠtrh firma LEVI.
O technologii Buetooth již  byly uveřejněny tisíce článků. Až na malé výjimky na pulty prodejen dostávají výrobky s touto technologii až v poslední době. 
Jen pro osvěžení paměti Bluetooth bude  v budoucnu spojovat bezdrátově, až do vzdálenosti 10 metrů nejrůznější přístroje domácí i kancelářské techniky digitálních fatoaparátů a kamer. Její výhodou je, že je levná, má malé nároky na energii a především je velmi jednoduchá při používání. Bluetooth využívá bezlicenční 2,4GHz pásmo, což zajišuje jeho celosvětovou kompatibilitu a použitelnost.. Funguje ve Frequency Hoping Spread Spectrum (spektrum skákající frekvence, 1600 přeskoků za vteřinu, využívá 79 frekvencí). Signál je plně duplexní, maximální přenosová rychlost je 1Mb/s.
Na vývoji Bluetooth technologie se podílejí stovky společností sdružené v Bluetooth Special Interest Group (SIG), mezi jejíž hlavní aktéry patří 3Com, Agere, Ericsson, IBM, Intel, Microsoft, Motorola, Nokia a Toshiba.

Bluetooth adaptér, nepostradatelný pomocník

První mobil, který se z Bluetooth začal prodávat byl legendární Ericsson R520 později pak T39, T68. Nokia má na trhu model 6310. Samotný mobilní přístroj s Bluetooth vám však většinou nestačí. Nejdůležitější a v praxi nejpoužívanější je především spojení s notebookem či s počítačem. A právě zde je ta správná  „parketa“ pro Bluetooth adaptér. Zatímco nejběžnější jsou většinou postaveny v PCMCIA , tento od 3com je USB. /3com má i PCMCIA který právě  probíhá podrobným  redakčním testem/. Bluetooth přes USB má oproti  PCMCIA jednu zásadní výhodu. Je možno jej v podstatě bez problému používat nejen u všech modernějších notebooků ale díky značnému rozšíření USB i s běžným PC. A to na rozdíl od PCMCIA kde je pro PC nutný adaptér , který je relativně drahý a  méně rozšířený.

Bluetooth USB adaptér 3Com je velmi malý  a designově zdařilý. Připojuje se jak k počítači tak i k notebooku  K dispozici jsou dvě možnosti.  Přímo do USB portu  což je vhodné například u notebooků, nebo pomocí krátkého (cca 40cm) kabelu. To pokud není kolem USB portu dost volného místa nebo pro výhodnější umístění adaptéru.  Při jeho zasunutí  přímo do USB portu je možné celý adaptér natočit o 90 stupňů na obě strany, podle toho, kde je kolem USB portu volné místo. Nejen že vám v okolí zmizí dráty ale i komfort ovládání je vysoký. Vᚠpočítač může být spojen s vašim mobilem jakmile se dostanou do dostatečně malé vzdálenosti, vynikající je například i pro práci s internetem a to jak s technologiií GPRS tak HSCSD či klasicky.

                                                                          /per/

 

 

Další články v rubrice počítače a elektronika: