automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

počítače a elektronika                         

Aktualizováno 25.3.2001

E-mail

 

  

 

 

X-10

 

 

Kapesní počítače Jornada 565 a 568

První PDA s operačním systémem Microsoft Pocket PC 2002

Společnost Hewlett-Packard zahájila distribuci dvou nových barevných kapesních počítačů - HP Jornada 565 a 568. Jedná se o první PDA s novým softwarem Microsoft Pocket PC 2002 Premium Edition

Rozšiřitelnost a všestrannost

Kapesní počítač HP Jornada představuje mobilní zařízení s maximální užitkovostí, které dává uživatelům možnost zvýšit produktivitu i kreativitu. Pomocí HP Jornada lze získávat důležité obchodní informace, prohlížet internetové stránky, číst e-maily, komunikovat s dalšími osobními či kapesními počítači a tiskárnami, případně vytvářet, sdílet a upravovat digitální obrázky téměř kdekoliv.
HP Jornada je vybavena slotem pro CompactFlash Type I. Uživatelé tak mohou rozšiřovat paměť či přidávat doplňková zařízení, jako např. řešení pro bezdrátovou komunikace či kapesní fotoaparát HP Pocket Camera. Na rozdíl od konkurenčních PDA je vybaven unikátní vyjímatelnou a dobíjecí (výdrž baterie až 14 hodin) lithium-polymerovou baterií a HP Safe Store, která nabízí dodatečnou 8 MB paměť FlashROM pro zálohu důležitých dat a aplikací – a to i v případě, kdy bylo zařízení resetováno nebo je-li baterie zcela vybitá.
PDA řady HP Jornada jsou vybaveny 16-bitovým TFT barevným displejem, který umožňuje dokonalé zobrazování v umělém i denním světle, a vysoce výkonným procesorem Intel
Ò StrongARM 206 MHz zaručujícím rychlý přístup k informacím. HP Jornada tak uživatelům umožňuje všestranné využití.

Softwarové řešení

Nejnovější řešení společnosti Microsoft pro kapesní počítače - Pocket PC 2002 Premium Edition – přináší širokou paletu aplikací ideálních pro profesionální uživatele a firmy: Pocket Outlook ®, Pocket Word, Pocket Excel, Pocket Internet Explorer, Terminal Server Client, MSN Messenger, Microsoft Reader 2.0 a Microsoft Windows Media TM Player 8 pro Pocket PC.

Společnost HP připravila také balíček softwarových řešení včetně populárního finančního kalkulátoru Landware OmniSolve a Developer One CodeWallet Pro, pro bezpečné a pohodlné organizování osobních a finančních ůdajů. Pro větší efektivitu je součástí i Certicom MovianVPN, který podporuje celou řadu oblíbených VPN bran a umožňuje tak uživatelům bezpečný přístup(1) k jejich podnikovým intranetům. HP Chai a HP Microchai software pak uživatelům dovoluje vyvíjet a používat aplikace v jazyce JavaTM.

Dostupnost, cena a podpora

Distribuce kapesních počítačů HP Jornada 565 a 568 do maloobchodů by měla být dle plánu zahájena v Evropě v polovině října. HP Jornada 565 s 32 MB RAM bude k dispozici za cenu cca 28 700 Kč bez DPH(4), HP Jornada 568 s 64 MB RAM za 32 800 Kč bez DPH(4). Záruční doba činí u obou produktů jeden rok.

/al/

 

Další články v rubrice počítače a elektronika: