automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

automobily                                        

Z archívu

E-mail

 

 

 

Kvalitně nemusí znamenat draze
aneb výfuky od Pařízků

Každý motorista ho musí minimálně jednou za 3 - 6 let vyměnit. Protože většina moderních automobilů má nejen výfukový systém s několika tlumiči ale především i s katalyzátorem, jedná se často o poměrně značné výdaje. Ty však můžete poměrně výrazně snížit výběrem firmy, která dodává výfuky v zajímavém poměru cena - užitné vlastnosti. My jsme navštívili firmu, která se specializuje právě na výfuky a dokáže vyhovět každému zákazníkovi, protože sortiment její nabídky čítá na 1000 druhů výfuků různých značek a v různých cenových kategoriích. Dostanete zde výfuk snad na každé vozidlo, které se pohybuje na našich silnicích.

Benešovská firma Jiří Pařízek a syn vznikla v roce 1991 a za osm let existence firmy je tu vidět obrovský kus práce a nasazení. Pan Pařízek začal s budováním firmy a obchodních kontaktů v roce 1990, kdy rozvážel výfuky z čerstvě zprivatizovaného vlašimského podniku OPS, kde zbyly 4000 sad výfuků na Lady a nový majitel bývalého podniku okresních služeb nevěděl co s nimi, když prodej na východní trhy přestal fungovat. Tehdy naložil pan Pařízek do svého auta výfuky na Lady a začal objíždět servisy po celé republice. Práce to byla sisyfovská, doma ho skoro neviděli, ale přinesla své výsledky. Po roce objíždění republiky získal první kapitál do podnikání a na 400 obchodních míst, kam výfuky dodával. O firmu se stará celá rodina, syn se u táty v servisu zaučil. Nenajdete zde honosné prostředí, je vidět, že získaný kapitál se vrací zpět do obchodu. Zato zde najdete ochotné lidi, kteří se snaží vyhovět každému zákazníkovi.
Dnes je firma jedním z největších specialistů na výfuky v ČR. Denně vyjíždí čtyři řidiči, aby uspokojili objednávky již 960 prodejců z české i slovenské republiky. Mottem Pařízků je spokojený zákazník. Zákazník zde nakoupí o cca 30% levněji, než když si nechá namontovat nový výfuk v servisu a navíc mu ve svých servisech v Benešově a ve Vlašimi namontují zakoupený výfuk zdarma. Firma má i velké plány do budoucna. Plánuje v Benešově stavbu skladových a servisních hal, takže se dá čekat, že jim na našem trhu těžko bude někdo konkurovat.
A jaký sortiment nabízejí? Jsou to například výfuky a doplňky renomovaných firem BOSAL, REMAX, ale i výrobky českých firem např. AVIE, TYL. Velkou zajímavostí a výhodou pro motoristy je prodej výfuků polské firmy IZAWIT. Ta vyrábí náhradní výfukové systémy do všech vozidel za velmi nízké ceny. Takže například zde seženete i výfuk do auta roku výroby třeba 1960, na staré původní oktávie, na trabanty, fiátky 125, 126, moskviče, dacie, wartburgy, volhy apod.  Samozřejmě, že IZAWIT dodává výfuky i do všech typů nových vozů, a to za ceny o cca 50% levnější než u renomovaných firem. Kromě výfuků do osobních vozů jsou zde k mání i výfuky do nákladních automobilů a autobusů. V nabídce firmy nechybí ani různé speciality, jako jsou laděné výfuky, různé koncovky a další příslušenství k výfukům.
Zajímavé je porovnat ceny jednotlivých dodávajících firem při nákupu jednotlivých dílů výfuků. Může se stát, že například určitý díl výfuku od jedné firmy stojí trojnásobek ceny stejně kvalitního dílu výfuku od firmy jiné, také renomované. Pak zde máte možnost volby a kombinace, která není možná u značkových prodejen a servisů, kde vám nabídnou většinou jen jednu značku. Proto u Pařízků mají tak široký sortiment nabídky, aby dostáli svému mottu: spokojený zákazník. Proto nechtějí přijmout výhradní zastoupení firem, které mají ve svých podmínkách, že budou nabízet jen jednu značku, a to zde nechtějí.

(oř)