automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

motocykly                                              

Z archívu

E-mail

 

 

BMW R 1200 C Independent

V roce 1997 BMW představil svůj první stroj kategorie cruiser. Poprvé v této třídě byl použita koncepce motoru typická pro tuto bavorskou značku – plochý dvouválec s protiběžnými písty, tzv. boxer. Díky němu, a také excelentnímu futuristicky stylizovanému designu, se BMW R 1200 C stal nepřehlédnutelným a nezaměnitelným exkluzivním motocyklem pro příští tisíciletí.
V následujícím roce přibyl do rodiny „céček“ slabší a cenově příznivější model s objemem motoru 850, který se od svého silnějšího sourozence vzhledově nijak neliší. V roce loňském pak byly uvedeny modely R 850 C/R 1200 C Avantgarde, lišící se od Classicu (tak byl původní model pojmenován) především použitím menšího podílu ploch v barvě kovu, které byly nahrazeny decentní černou barvou (blok motoru, zavěšení kol) a nižšími řídítky.
Pro modelový rok 2001 konstruktéři BMW připravili nový model R 1200 C Independent. Independent na první pohled zaujme elegantními třípaprskovými litými koly a dvoubarevným lakováním. Chromem se nijak nešetřilo, navíc byly přidány chromované mřížky na „nozdry“ v přední části nádrže. V zadní partii stroje byl odstraněno sedlo spolujezdce, Independent je tak předurčen jako stroj pro ryzí individualisty. Řídítka jsou plošší a výrazně protažená do stran. K ochraně jezdce má přispět malý asymetrický větrný štítek z kouřového plexiskla. Další menší změny najdeme na blikačích, které jsou vybaveny bezbarvými kryty, nově jsou použita oválná zpětná zrcátka. Po stranách světlometu jsou umístěny malé oválné přídavné reflektory.
Novým modelem BMW přejímá osvědčené prvky amerických korábů silnic (plexi, přídavné reflektory, dvoubarevný lak, chrom), které s elegancí sobě vlastní přetváří do stylu odpovídajícímu image této značky. R 1200 C Independent je výrazným motocyklem pro jedince milující nezávislost, která mu byla dána do vínku už samotným názvem.

mž, foto BMW