Motocykly KYMCO
Společnost Kymco je poměrně mladý asijský výrobce skútrů a motocyklů nižších objemových tříd. Z jeho širokého výrobního programu pro rok 2001 jsme vybrali ucelenou řadu motocyklů, mezi nimiž lze najít některé opravdu zajímavé stroje s obsahem motoru 125 ccm, tedy objemové třídy, ve které se u nás v souvislosti se změněnou legislativou ve vydávání řidičských oprávnění očekává strmý nárůst prodeje.

BMW F 650 GS
Nebývá příliš obvyklé, aby výrobce exkluzivního zboží dodával na trh výrobky, které jsou cenově příznivé a současně zachovávají kvalitu a výlučnost značky. To však neplatí v případě motocyklu BMW F 650 GS.

Oblečení na motorky
Asi nikdo nepochybuje o tom, že motocykly a auta mají společné především to, že je možno se s nimi dostat z jednoho místa na druhé a oba dopravní prostředky mají motory a mohou jezdit po silnici. A to je ze společných vlastností tak asi všechno. A to nejen z hlediska stavby a techniky jízdy, ale například i v takových oblastech jako je vybavení či oblečení. A zdaleka nejde jen o to, aby vám nebyla přílišná zima či nepříjemné horko, ale především jde o bezpečnost.

Malé motorky
Zatímco sen o velkých silných strojích  byl především pro mladé muže tak intenzivní, že ihned po revoluci “těžkých” motocyklů na našich silnicích výrazně přibývalo a přibývá dodnes, ty menší se zatím krčí kdesi v pozadí. Pominu-li fakt, že začínat například na “litrových” motorkách je naprostá hloupost a mnoho lidí už na jeho nerespektování doplatilo životem, je zde i další důležitá věc.

Honda CX 500 - nestárnoucí klasika
Ne každý si může dovolit nový nebo zánovní motocykl za stovky tisíc. O tom, že i za málo peněz může být hodně muziky, nás přesvědčila HONDA CX 500, kterou jsme podrobili našemu redakčnímu testu.

Suzuki VL 800 Intruder LC Volusia
Za tímto krkolomným názvem se skrývá stylově čistý cruiser střední třídy.

Honda VTX
Až donedávna byla Yamaha Wild Star motocyklem s největším sériově vyráběným obsahem motoru. 1600 ccm ve dvouválci do V už opravdu budí respekt. Nebyla by to však Honda, kdyby tento primát nepřebila svým trumfem, kterým se pro rok 2001 stal model VTX.

CCM 604
Tento u nás poměrně málo známý anglický výrobce již přes třicet let vyvíjí sportovní stroje určené především do terénu.

BMW R 1150 R
Největší novinkou BMW pro rok 2001, která měla na Intermotu světovou premiéru, je model R 1150 R.

BMW R 1200 C Independent
Tento cruiser s bavorským rodokmenem se stal nepřehlédnutelným a nezaměnitelným exkluzivním motocyklem pro příští tisíciletí.

Jawa Robby 100
Jawa doplnila svůj  arzenál o další malý motocykl. Nové dítě je velmi způsobné, je tiché, kultivované a málo „žere“.

Jak jezdit v nepohodě v pohodě
Zima rozhodně není období, ve kterém by motoristé jásali. Na druhé straně si však dovedu představit, že je možné prožívat chvíle radosti i v podmínkách, které se rozhodně nedají prohlásit za standardní. A proto jsou tyto řádky věnované především těm, kdož se bez svého “miláčka” nemůžou obejít v době, kdy ostatní jsou již dávno doma u kamen.

Intermot 2000
2. ročník Intermotu je za námi. Co nového přinesl pro třetí tisíciletí?