automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

motocykly                                              

Z archívu

E-mail

 

 

CCM 604

Tento u nás poměrně málo známý anglický výrobce již přes třicet let vyvíjí sportovní stroje určené především do terénu. Mezi jeho motocykly určenými převážně k závodění jsou i tři modely přizpůsobené provozu na komunikacích. Těmi se budeme zabývat v následujících řádcích.

Všechny tři modely CCM 604 Trail, 604 Supermoto a 604 RS jsou postaveny na stejných podvozcích s týmiž motory, proto mají společné základní technické údaje.
Pohonnou jednotku tvoří vzduchem chlazený jednoválec objemu 598 ccm s výkonem 53 k při 7.500/min. Zapalování je řízeno elektronicky, ve výbavě je elektrický spouštěč i nožní páka. Zajímavostí je olejová nádrž umístěná v rámové trubce. Odpružení je vpředu řešeno upside-down vidlicí WP s nosníky o průměru 43 mm, vzadu centrální jednotkou téhož výrobce. Samozřejmostí je jeho plná nastavitelnost.
Další údaje jsou u jednotlivých modelů odlišné.

Trail

je typickým endurem. Za tímto účelem je vybaven vpředu jedenadvacetipalcovým a vzadu osmnáctipalcovým kolem, obě jsou obuta terénními pneumatikami Pirelli MT21. Brzdy Brembo mají průměr kotouče vpředu 260 a vzadu 220 mm. Výška sedla nad zemí je 900 mm, nádrž  pojme 13,6 l paliva. Hmotnost stroje je 132 kg.

Supermoto

je odvozeno od Trailu, od něhož se liší především použitím silničních kol. Ráfky mají průměr sedmnáct palců vpředu i vzadu, díky tomu se výška sedla snížila na 840 mm. Kontakt motocyklu s vozovkou zde obstarávají pneu Dunlop GPR80. Druhým rozdílem je přední brzdový kotouč zvětšený na průměr 320 mm.

RS

je krásný roadster. Se Supermotem má společný kompletní podvozek, od obou předchozích modelů se liší použitím přední masky s integrovanými blikači a štítkem, předním blatníkem kopírujícím obvod kola, tvarem sedla a palivové nádrže. Ta má objem zvětšený na 20 litrů. Výška sedla je 865 mm, hmotnost 138 kg. Na rozdíl od modelů Trail a Supermoto je RS koncipován pro dvě osoby.

mž, materiály CCM