automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

 počítače a elektronika                           

Aktualizováno 

E-mail

 

  

 

 

 

 

 

Nejmenší laserová tiskárna od Minolty

Minolta uvedla svoji dosud nejmenší a nejlevnější barevnou laserovou tiskárnu Magicolor 2300 DeskLaser. Za 19 990 Kč je Magicolor 2300 DL dost výkonná pro menší pracovní skupiny a dost levná a malá, aby si ji řada uživatelů postavila přímo na svůj stůl. Při nasazení pro pracovní skupiny poskytuje Magicolor 2300 DL rychlost 4 str./min v barvě a 16 str./min černobíle. Nabízí také výbornou připojitelnost - vestavěné síové rozhraní 10/100BaseTX Ethernet, dále USB a paralelní rozhraní.  

Magicolor 2300 DL zřejmě osloví mnoho uživatelů snadnou obsluhou, nízkou cenou, malým půdorysem 492 x 360 mm, paralelním a USB rozhraním. Tiskárna Magicolor 2300 DL díky rozlišení 2400 dpi a nové tonerové technologii nabízí výbornou kvalitu barev s ostrou a detailní kresbou, písmem a obrázky. A to, na rozdíl od mnoha inkoustových tiskáren, při tisku na běžný kancelářský papír. Tiskárnu magicolor 2300 DL lze dokonce používat jako běžnou černobílou tiskárnu se schopností tisku i v případě, že se barevné tonery blíží vyčerpání.
Tiskárna byla primárně navržena jako sdílená barevná laserová tiskárna pro menší pracovní skupiny.
Proto je standardně dodávána se síovou kartou a její rychlost 16 str./min černobílého tisku je srovnatelná s řadou černobílých tiskáren pro pracovní skupiny. Navíc tiskne barevně rychlostí 4 str./min. Dále nabízí vstupní zásobník na 200 listů, kvalitu tisku 2400 dpi, pamě 32 MB rozšiřitelnou až na 288 MB, paralelní a USB rozhraní a ovladače pro Windows 95, 98, Me, NT 4.0, 2000, a XP. Všechny tyto schopnosti a funkce jsou zabaleny do kompaktního zařízení, šetřícího prostor v kancelářích.
Volitelné příslušenství zahrnuje spodní podavač, zvyšující vstupní kapacitu papíru o 500 listů,
duplexní jednotku pro automatický oboustranný tisk a podporu externích bezdrátových adaptérů dle standardů 802.11B & Bluetooth.
Inovativní tonerová technologie a rozlišení 2400 dpi mohou za výjimečně kvalitní  výstupy z tiskárny Magicolor 2300 DL. Toner se skládá z menších částic stejné velikosti i tvaru, takže vytváří jemnější linky, lepší barevné přechody a zlepšuje kvalitu obrazu. Mazivo, obsažené v toneru eliminuje potřebu oleje ve fixaci - dříve nezbytným a často měněným v barevných laserových tiskárnách. Tiskárna Magicolor 2300 DL může tisknout na širokou škálu médií, včetně recyklovaného, běžného kancelářského a kopírovacího papíru, na průhledné fólie, silný papír a obálky. Na rozdíl od mnoha inkoustových tiskáren nevyžaduje pro dosažení nejlepší tiskové kvality žádná speciální a drahá média.
Dodává se se sadou spotřebního materiálu, včetně azurového, purpurového, žlutého a černého
toneru, optického válce a nádoby na zbytkový toner

 

  /al/

 

 

Další články v rubrice počítače a elektronika: