automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

 počítače a elektronika                           

Aktualizováno 15.10.2004

E-mail

 

  

 

 

 

 

 

 Logitech diNovo Media Desktop - nové centrum pro ovládání počítače

                                                   Očekáváme na trhu
Společnost Logitech  představila novou bezdrátovou soupravu klávesnice a myši  založenou na bezdrátové technologii Bluetooth. Ta od základu mění způsob jak vnímat klávesnici a myš, a to jak pro práci komunikaci i zábavu. Na první pohled je nejvýraznější změnou u nové soupravy Logitech diNovo Media Desktop její design.Ten  osloví především ty, kdo dávají přednost pracovnímu prostoru se štíhlými, stylovými periferiemi, jež výborně doplňují současné atraktivní ploché monitory.
        

Logitech však posunul změny v designu ještě o krok dále. Zcela oddělil numerické části klávesnice od klávesnice s písmeny. Nové bezdrátové řešení sestává ze čtyř komponentů. Klávesnice se zmenšenou šířkou, optické myši MX™900 s možností dobíjení, nového multifunkčního MediaPadu a nabíjecího modulu, jenž slouží i jako propojovací centrum /hub/ pro  Bluetooth. Nový MediaPad má tři funkce, funguje jako numerická klávesnice, vyspělá kalkulačka a dálkový Bluetooth ovladač.  Bluetooth tvoří bezdrátový most mezi počítačem a zařízeními, která jsou vybavena rozhraním Bluetooth, jako například mobilní telefony, PDA, tiskárny či náhlavní soupravy.

Model diNovo Media Desktop má štíhlý design s nízkým profilem v barvě titanu. Vzhledem k tomu, že šířka klávesnice se zúžila oddělením numerické části, je možné umístit myš blíže ke klávesnici a poskytnout tak větší volnost pro polohu ruky a paže. Klávesnice s nulovým náklonem Zero Degree Tilt je vybavena plným počtem kláves s plným zdvihem a umožňuje velmi pohodlné psaní. A navíc, jelikož Logitech všechny čtyři komponenty diNovo Media Desktop vybavil bezdrátovou technologií Bluetooth, je možné každý z nich používat až do vzdálenosti 10 metrů od stolního počítače.

Optická myš MX900, jež využívá bezdrátovou technologii Bluetooth, je nejpečlivěji zkonstruovanou myší společnosti Logitech. Její oceňovaný systém optického snímání MX Optical Engine poskytuje jemnost a přesnost, zatímco její přijímač a současně rychlonabíjecí kolébka ji udrží vždy připravenou pro práci nebo hry. Oddělený diNovo MediaPad obsahuje funkce optimalizované pro práci, hru a komunikaci. Pro pracovní úkoly funguje jako tradiční numerická klávesnice nebo jako vyspělá kalkulačka, která uživateli umožňuje snadno vkládat výsledky výpočtů do aplikací spuštěných na stolním počítači. Interaktivní displej MediaPadu také zobrazuje čas a datum a tyto údaje jsou automaticky synchronizovány s hodinami počítače.

Pokud jde o hry nebo zábavu, mohou lidé použít MediaPad jako dálkový Bluetooth ovladač pro vychutnání hudby, videa nebo prohlížení fotografií. Aby zážitek z médií byl ještě větší, je přiložen i software Logitech Media Desktop, který tvoří uživatelské rozhraní, jež je možné vidět i na dálku na monitoru počítače, a umožní tak lidem používat MediaPad pro výběr a přehrávání hudby, prohlížení videoklipů a postupné automatické prohlížení digitálních fotografií (slide show). Dále umožňuje ovládat hlasitost přehrávání hudby nebo videa. Interaktivní displej na MediaPadu zobrazí příchozí okamžité zprávy a e-maily a stav vašich partnerů při instant messagingu. Je na něm také možné sledovat stav přehrávání vybraných médií, i když nejste u pracovního stolu

Bluetooth hub soupravy diNovo Media Desktop  umožňuje synchronizovat kalendáře, adresy a další informace mezi stolním PC a mobilním telefonem nebo PDA. Díky přiloženému softwaru Logitech Mobile Phone Suite for Bluetooth mohou uživatelé přijímat oznámení o přijatých textových zprávách SMS přímo na monitoru svého počítače. Rovněž mohou na tyto zprávy odpovídat pomocí PC klávesnice namísto malé klávesnice mobilního telefonu. Kromě toho je díky této aplikaci snadné zálohovat seznam uložený v mobilním telefonu na PC. Uživatelé mobilních telefonů vybavených fotoaparátem a rozhraním Bluetooth mohou navíc využít Bluetooth hub pro bezdrátové stahování snímků do PC.

Kromě  špičkového designu je souprava diNovo Media Desktop je i průkopníkem využívání  Bluetooth v oblasti počítačů. Je kompatibilní s operačními systémy Windows 2000 a Windows XP. Pro notifikace o došlých zprávách na MediaPad podporuje diNovo Media Desktop programy Outlook Express, Windows Messenger 4.7, MSN Instant Messenger 5.0 a 6.0 a Windows Media Player 9. Společnost Logitech má v plánu v budoucnu doplnit kompatibilitu s dalšími standardy e-mailových aplikací a instant messengerů prostřednictvím softwaru ke stažení, který bude k dispozici na internetových stránkách společnosti Logitech. A zpráva nakonec nová  Logitech diNovo Media Desktop bude k dostání  za doporučenou cenu  9.190,- Kč.

                                                                                                                        /lm/

 

  /al/

 

 

Další články v rubrice počítače a elektronika: