automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

 počítače a elektronika                           

Aktualizováno 16.1.2006

E-mail

 

 

 

        

 

 

Souprava bezdrátové klávesnice a myši BenQ získala ocenění

                                    

Poté, co souprava BenQ Seashell Wireless Desktop Companion byla v roce 2004 oceněna iF Design Award, získala následně i cenu v japonské soutěži G-Mark 2005 z celkem 3.010 přihlášených produktů. Japonské ocenění G-Mark je díky přísným kritériím pro posuzování a profesionálním zásadám pro design považována za jednu ze „tří nejvýznamnějších cen za design na celém světě“ – spolu s německými cenami iF Design Award a Red Dot Award. Udělení dvou ze tří nejvýznamnějších mezinárodních ocenění za design ukazuje vynikající schopnosti společnosti BenQ v oblasti designu a její zaměření na kvalitu svých produktů.

Souprava BenQ x530 Wireless Desktop Companion využívá patentovanou technologii společnosti BenQ X-Structure™ pro zavěšení kláves, jež důmyslně integruje sílu úhozu obvyklou u notebooků s hloubkovou odezvou klávesnice stolního počítače. Hloubka úhozu klávesy s technologií X-Structure™ je 3,5 až 3,8 mm, což je něco mezi typickou hloubkou úhozu na klávesnici notebooku a běžné klávesnici, ale síla potřebná ke stisku kláves při psaní je menší díky kratší délce pohybu jednotlivých kláves. Kromě toho nůžková konstrukce s technologií X-Structure™ je navržena tak, že snižuje míru chvění kláves a znatelně snižuje hlučnost psaní.

Souprava BenQ x530 Wireless Desktop Companion zdědila jedinečně zakřivený design ve tvaru lastury po klávesnici typu Seashell první generace. Je ergonomicky tvarována, takže profil klávesnice respektuje přirozené pohyby rukou uživatele a předchází tak zdravotním problémům se zápěstími – a současně možnosti nastavení patentované společností BenQ v motýlkovém tvaru ve 4 směrech představují revoluci v tradičních způsobech nastavení náklonu klávesnice. Uživatelé si mohou přizpůsobit výšku a náklon klávesnice podle svých představ a dosáhnout tak ještě osobnějšího a pohodlnějšího pocitu.

Souprava BenQ x530 obsahuje bezdrátovou optickou myš s hladce a ergonomicky tvarovaným tělem a patentovaným designem postranních „žraločích žeber“, který kromě pohodlí přináší účinnou úlevu tlakovým bodům v prstech. Vyšší rozlišení 800 DPI poskytuje nejen přesné optické sledování pohybu myši, ale i nepřerušovaný pohyb na větším množství různých povrchů, čímž významně zvyšuje efektivitu práce.

Technické údaje

Bezdrátová klávesnice x530

 

Klávesy pro přímé vyvolání funkcí (hotkeys)

10 kláves pro multimédia a Internet

Technologie kláves

Patentovaná technologie kláves X-Structure™

Nastavení klávesnice

Patentovaná konstrukce se čtyřmi nastavitelnými patkami

Rozměry

451 x 173 x 23 mm

Způsob spojení

RF 27 MHz

Bezdrátový přijímač x530

 

Rozměry

51 x 15 x 8 mm

Bezdrátová myš x530

 

Ergonomický design

Oboustranná konstrukce vhodná pro leváky i praváky

Rozměry

120 x 64 x 38 mm

Rozlišení

800 DPI

Rozhraní

USB a PS/2


/al/