automobily | motocykly | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

zahradní technika

Aktualizováno 28.7.2007

E-mail

 

 

Zahradní nábytek od Mountfieldu

malý test zahradního nábytku ze švédské borovice

Otázka jaký zahradní nábytek zvolit je stále aktuálním tématem hovoru mezi těmi, kdo jej potřebují. Plastovému nábytku snad již ve většině venkovních prostor odzvonilo. Je nejen neestetický, ale má i velmi krátkou životnost. Kvalitní kovový nábytek se speciálně upravenými povrchy sice vydrží a i designově jsou některé řady velmi pěkně provedené, ale není nad přírodní materiál, tedy dřevo. Dřevěný nábytek je krásný na pohled a zároveň i příjemný na dotyk. V létě se nerozpálí jako například kovový a naopak v chladu nestudí. Navíc krásně voní. Sice se stále více lidí se při koupi zahradního nábytku přiklání k dřevěnému, ale stále je velká skupina lidí, která má obavy, že se dřevo zničí, zkroutí, rozklíží, oprýská lak a podobně. Někdy mohou mít pravdu, ale záleží především na tom, jak kvalitní nábytek zvolí a jak se o něj starají.

Proto jsme se rozhodli udělat malý testík dřevěného zahradního nábytku. Zvolili jsme běžně dostupný z prodejní sítě Mountfieldu, protože má velký výběr nejen nábytku, ale i potahů (ty si Mountfield nechává šít). Jedná se o sestavu z borovice od švédské firmy KWA – rozkládací polohovací křesla Rosendal, stůl Ingrid a lavici Rosendal. Nábytek je na zahradě, není krytý střechou jen jej dle doporučení při nepřítomnosti zakrýváme a chráníme před přímým deštěm. Stále vypadá jako nový, není poničený a je velmi pohodlný a příjemný.

Montáž nábytku

Ač firma Mouutfield nabízí dovoz i montáž, tak jsme zvolili variantu vlastního odvozu i montáže. Nábytek je dodáván ve stavu složeném v krabicích. Naložili jsme je kompletně do Fiata Multiply a dle našeho názoru se vejde i do jakéhokoliv kombi auta. Nejsme nijak zdatní montéři, ale složení nábytku nebyl žádný problém. Jsou zde přiloženy srozumitelné návody a zahradní nábytek jsme ve dvou lidech smontovali a umístili asi za hodinu.

Ceny

stůl Ingrid (155/210x91 cm)  - 9 300 Kč katalogová cena, 8649 Kč cena s knížkou Mountfield

křeslo Rosendal - 3 600 Kč katalogová cena, 3 348 Kč cena s knížkou Mountfield

lavice Rosendal – 4 900 Kč katalogová cena, 4 557 Kč cena s knížkou Mountfield

oboustranný polstrovaný potah k lavici – 1 790 Kč katalogová cena, 1 665 Kč cena s knížkou Mountfield
oboustranný polstrovaný potah ke křeslu - 580 Kč katalogová cena, 539 Kč cena s knížkou Mountfield

(knížku Mountfield získává každý zákazník, který v  prodejně Mountfield, a.s. nakoupí zboží v hodnotě vyšší než 500 Kč.)

         

Zahradní nábytek Rosendal

Jedná se o nábytek vyrobený ze švédské borovice, který je designově velmi povedený a výrobcem je švédská firma KWA. Ta má více než padesátileté zkušenosti s výrobou zahradního nábytku. Tým zkušených designérů a návrhářů KWA přichází se stále novými a zajímavými trendy. Pokud se rozhodnete pro tento typ nábytku, můžete si být jisti, že vaši zahradu přímo rozzáří a vám i vašim hostům navodí příjemný pocit komfortu a pohody.

Nábytek je vyroben z pravé švédské borovice a je lakován do medově zlatého odstínu - dub, nebo do tmavšího odstínu v barvě cappuccino. Díky široké nabídce, kterou prodejny Mountfield nabízejí, si každý zákazník může vybrat a sestavit svou vlastní soupravu zahradního nábytku. Jenom u polohovatelných křesel je možné vybírat ze 3 typů – nejoblíbenějšího křesla Rosendal, velmi povedeného křesla Dalby a zajímavě řešeného křesla Ekenas, v moderní kombinací dřeva a kovu.

 Pokud jde o výběr stolů, opět mohou zákazníci volit mezi třemi typy, z nichž nejprodávanější je stůl Ingrid, který je zajímavý jak svým designem, tak i praktičností – jedná se o rozkládací stůl o rozměrech 155/210x91 cm. Pokud dává zákazník přednost menšímu provedení stolu, může se rozhodnout mezi stolem Tina (o rozměru 150x96 cm) a stolem Sofie (o rozměru 150x85 cm). Stůl Tina má obdélníkový tvar, stůl Sofia je dodáván ve tvaru ovál. Všechny tři stoly jsou vybaveny otvorem na slunečník.

Každou sestavu zahradního nábytku  KWA lze  rozšířit o zahradní lavici i o další příslušenství, jako jsou lehátka, servírovací stolky,  houpačky, taburety, atd.

Od výše zmíněných modelů se liší provedením křesel a lavice sestava Oland. Křesla a lavice sice nelze polohovat,  ani skládat, sestava  však zaujme svým důstojným, solidním dojmem a zákazníky, kteří si potrpí na klasiku jistě upoutá. Jako jediná sestava od fy KWA je dodávána v odstínu cappuccino.

 

Údržba nábytku ze švédské borovice není složitá, pro zachování krásného vzhledu stačí několikrát ročně ošetřit nábytek olejem KWA. Četnost nátěrů je závislá na režimu používání nábytku, na tom, zda je nábytek vystaven po celý rok povětrnostním vlivům, zda je umístěn na zastřešeném místě, nebo zda stojí volně pod širým nebem. Obecně platí, že před deštěm by měl být tento nábytek chráněn, pro tyto účely prodává fy Mountfield kryty na zahradní nábytek i kryty na zahradní houpačky

V případě, že v průběhu používání dojde k porušení laku, doporučuje se pro korekce použít lak KWA.

Nábytek zhotovený z tropického dřeva

Jako novinkou pro sezónu 2007 zařadil Mountfield do své nabídky i nábytkové řady vyrobené z tropického dřeva meranti a teaku.

Teakový nábytek prodávaný pod značkou CLUB COLLECTION je vyroben z  kvalitního indonézského teaku. Nejcennější vlastností teakového dřeva je jeho extrémně dlouhá životnost a vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům. Teakový zahradní nábytek můžete ponechat na zahradě po celý rok a není nutné jej na zimu uklízet do chráněných prostor. Teakové dřevo je velmi oblíbené i pro své zabarvení. Volbu odstínu od světle hnědé, po tmavě hnědou navíc můžete ovlivnit ošetřením dřeva teakovým olejem. Část zákazníků, která dává přednost čistě přírodnímu vzhledu, nemusí teakový nábytek ošetřovat vůbec. Nábytek tak postupem doby získá pro teak tak typickou, stříbrošedou patinu.

Aby odpočinek na teakovém nábytku byl dokonalý, je tvar křesel ergonomicky upraven – a to jak v zádové části, tak na sedací části. U stolu je zajímavě řešený rozkládací mechanismus, tzv. „butterfly systém“, přičemž stůl je ve středové části opatřen otvorem na slunečník. Sestava teakového nábytku od Mountfieldu bude kompletní, pokud si zákazník zakoupí i servírovací stolek s odnímatelným tácem a lehátko. Lehátko  je možné polohovat jak v opěrné, tak i sedací části a navíc je vybaveno výsuvným stolkem. Oba druhy příslušenství, jak serv. stolky, tak lehátka jsou pro snazší manipulaci opatřeny kolečky.

Nábytková řada vyrobená z tropického dřeva meranti je velmi oblíbená pro svůj atraktivní vzhled. Tmavě červené, až hnědočervené dřevo evokuje luxusní vzhled, cena je naopak příznivá pro široké vrstvy

Pro všechny sestavy nábytku naleznete v nabídce Mountfieldu celou řadu potahů – v jednostranném i oboustranném provedení. Firma klade velký důraz na to, aby se design potahů shodoval s designem ostatního příslušenství, např. barva střechy nabízených slunečníků velmi pěkně ladí s barvou potahů. Sestavy nábytku na zahradách tak získají ucelený, elegantní vzhled a zahrada se tak stane dalším plnohodnotným obývacím pokojem, umístěným přímo pod širým nebem na zdravém vzduchu.

/ok/