automobily | sport | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

 počítače a elektronika                           

Aktualizováno 14.1.2007

E-mail

 

 

 

 

 

 

Portégé R400 - první notebook na světě založený na systému Windows Vista 

       
Nový notebook vytvořený společnostmi Toshiba a Microsoft je založený na platformě Windows Vista Umožňuje uživatelům vychutnat veškeré možnosti operačního systému Windows Vista Ultimate a je výsledkem více než dvouletého společného úsilí vynaloženého na jeho vývoj. Nastavuje novou srovnávací laťku pro práci s PC kdykoli a kdekoli a potvrzuje záměr společnosti Toshiba být neustále v čele vývoje nových inovací v tomto odvětví.

„Od nejranější fáze svého vývoje byl model Portégé R400 navržen a vytvořen pro operační systém Vista Ultimate. Je výsledkem dosud nejintenzivnější spolupráce mezi společnostmi Microsoft a Toshiba,“ řekl Alan Thompson, výkonný viceprezident marketingu pro oblast EMEA divize Computer Systems společnosti Toshiba Europe.

„Ve spolupráci se společností Toshiba jsme si přáli posunout laťku pro nejmodernější mobilní počítače ještě dále, protože veřejnost lákají inovace hardwarové konstrukce, pokroky v softwaru a neotřelé přístupy v oblasti stylu a ergonomie. Tento projekt skutečně všechny tyto tři prvky zahrnuje,“ řekl Jeff Raikes, prezident obchodní divize společnosti Microsoft.

Notebook se zásadně odlišným designem a konstrukcí

Model Portégé R400 nastavuje nový standard pro design ultra přenosných notebooků. Jeho tělo má atraktivní černobílé barevné schéma a notebook jako celek je spojením elegance a výpočetního výkonu určeného pro mobilní profesionály. Jedná se o naprosto jedinečný a vyspělý nástroj pro výkonné managery, podnikatele, ale stejně tak i pro nadšence pro nové technologie.

Andrew Brown ze společnosti IDC dodává: „V současné době převládá trend, kdy obchodní segment trhu stále více přejímá spotřebitelské rysy, a Toshiba díky představení uvedeného modelu zaujímá v tomto trendu skvělé postavení s náskokem na křivce jeho vývoje. Počítačový trh klade značný důraz na vzájemné odlišení díky nejrůznějším vlastnostem a funkcím – a design je významnou součástí takového odlišování. Pokud jde o pracovní výkonnost a spotřebitelský design, notebook Portégé R400 společnosti Toshiba vytváří kategorii samu o sobě.“

Displej notebooku Portégé R400 je možné přetočit – kombinuje vysunutý otočný pant přihlášený jako patent a širokoúhlý panel podsvícený pomocí LCD s úhlopříčkou 12,1 palce (30,7 cm) a vysokým jasem, který má široký pozorovací úhel. Tato technologie provedení displeje ve spojení s propracovaným grafickým rozhraním Microsoft Windows Aero™, jež působí jako by bylo skleněné, poskytuje skutečný zážitek z bohatého a plného podání obrazu.

Notebook je dále vybaven celou řadou jedinečných funkcí společnosti Toshiba pro posílení bezpečnosti dat, vyspělou ochranu systému a má úplnou nabídku možností připojení. Model Portégé R400 se vyznačuje exkluzivní technologií společnosti Toshiba zvanou EasyGuard, jež využívá všestranný a ucelený přístup k zabezpečení pro ochranu před neoprávněným přístupem, krádeží dat a virtuálními útoky. Díky využití modulu Trusted Platform Module a vestavěné biometrické čtečky otisků prstů se uživatelé mohou ještě více spolehnout, že jejich systém nebude ohrožen.

Dostupnost

Notebook Portégé R400 bude k dostání počátkem února 2007.

Portégé R400-101

Technické údaje

Toshiba EasyGuard:

Bezpečnost: čtečka otisků prstů, technologie jednoho přihlášení pomocí čtečky otisků prstů Finger Print Reader single Sign On, vyspělé okamžité zabezpečení Advanced Instant Security, pomocník pro zabezpečení Toshiba Security Assist, řízení přístupu k zařízení Toshiba Device Access Control (na vyžádání), nástroje pro zabezpečení pomocí hesla Password Utilities, antivirový software, přepínač bezdrátové sítě WLAN Toshiba Wireless Key Log-on, technologie deaktivace výkonného bitu Execute Disable Bit (XD-Bit), BitLocker™, modul ochrany Trusted Platform Module (TPM v1.2), BIOS zabezpečený heslem
Ochrana a mechanické uchycení: konstrukce odolná proti otřesům, ochrana HDD se tříosovým sledováním pohybu, časovač pro ochranu při krádeži Toshiba Anti-theft Protection timer, zálohování dat, komponenty pro snadnou obnovu Easy Fix Components, odolná konstrukce, hořčíkové pouzdro, PC diagnostické nástroje, zámek Kensington, kryt UV Clear Painting LCD

Připojení: software pro snadnou správu bezdrátových a pevných síťových připojení Toshiba ConfigFree, diversitní anténa pro WLAN, vypínač pro bezdrátové připojení Wireless LAN 

Mobilní technologie Intel® Centrino® Duo

Procesor Intel® Core™ Duo U2500 ULV (1,2GHz, FSB 533MHz, 2MB cache 2. úrovně)

Bezdrátové připojení Intel® PRO 3945 ABG

Chipset Intel® 945GM Express s 256MB dynamicky alokované sdílené grafické paměti

Microsoft Windows Vista Ultimate

Displej Toshiba TruBrite 12” WXGA CSV (1280 x 800) s LED podsvícením a antireflexním ochranným panelem

Operační paměť 2x512MB DDR2 533MHz dual channel (možnost rozšíření na 4GB)

Harddisk 1,8” 80GB (4200 ot/min)

Microsoft Active Notifications (režim dotazování – poll mode)

Pomocný displej v přední hraně notebooku Toshiba Edge Display OLED 256 x 16 bodů (jednořádkový) s navigačními tlačítky (režim, nahoru, dolů)

podpora VOIP s technologií potlačení zpětné vazby a šumu

10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN

Integrované rozhraní Bluetooth v2.0 + EDR

2 x USB 2.0, 1 x PC card typ II, 1 x RGB port, ovladač hlasitosti, 1 x sluchátkový konektor, 1 x konektor pro mikrofon

Rozměry: 304 x 239,5 x 29,9/31,9mm, hmotnost: 1,72 kg

Toshiba Flash Cards, InterVideo WinDVD, Microsoft® OneNote 2007, Sonic® Record Now!

Tříletá mezinárodní záruka

Volitelné: 2. baterie s vysokou kapacitou

Volitelné: optická přepisovací mechanika USB DVD-Super Multi drive

/al/