automobily | sport | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

 počítače a elektronika                           

Aktualizováno 11.7.2006

E-mail

 

 

 

 

 

 

Satellite Pro U200 – výkonný cestovní nootebook


Model Satellite/Satellite Pro U200 je ultra přenosný notebook typu „vše v jednom“ splňující potřeby uživatelů, kteří hodně cestují. Ti požadují malý a lehký notebook, aniž by museli obětovat přednosti širokoúhlého displeje. LCD panel s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12 palců uživatelům umožňuje otevřít dvě okna internetového prohlížeče vedle sebe nebo pohodlně sledovat na cestách DVD přehrávané v DVD čtecí/vypalovací mechanice. Speciální hardwarová tlačítka na notebooku Satellite U200 automaticky nastartují Microsoft Windows a Windows Media Player a poskytují tak rychlejší a snadnější přístup k obsahu DVD a CD.

Díky využití platformy založené na mobilní technologii Intel® Centrino® Duo nabízejí notebooky Satellite/Satellite Pro U200 vysoký výkon při velmi malých rozměrech. Pomocí aplikace Toshiba ConfigFree se uživatelé mohou snadno připojit k Internetu z jakéhokoli Wi-Fi hotspotu prostřednictvím bezdrátové sítě LAN, Ethernet LAN, rozhraní Bluetooth V2.0 s Enhanced Data Rate (EDR) a modemu V.90. Notebook Satellite U200 dále nabízí rychlý přístup k datům pomocí funkce čtečky otisků prstů FingerPrint Reader, jež zabezpečuje přístup k datům a současně zjednodušuje správu hesel, protože na základě jediného doteku obejde hesla zadaná pro BIOS/HDD/Windows. Kritické součásti notebooků Satellite/Satellite Pro U200 jsou velmi dobře chráněny proti případnému poškození použitím komponentů s konstrukcí společnosti Toshiba, která vstřebává otřesy (Shock Absorbing Design). Proti důsledkům každodenního používání je notebook dále chráněn pomocí ochrany harddisku Toshiba HDD Protection – systémem sledování pohybu ve třech osách, a klávesnicí odolnou proti polití tekutinami, jež uživatelům poskytne dostatek času, aby v případě, že notebook náhodou polijí, mohli svou práci uložit a ukončit činnost operačního systému.

Notebooky Satellite Pro U200-132 jsou k dostání za 34 050,- Kč bez DPH (40 520,- Kč s DPH)

Technické údaje:

Mobilní technologie Intel® Centrino® Duo 

Procesor Intel® Core™ T2300 (až 1,66GHz, 677MHz FSB, 2MB cache 2. úrovně)

Bezdrátové připojení Intel® PRO Wireless 3845 abg

Chipset Intel 945GM Express s až 128MB interní VRAM

Microsoft® Windows® XP Home Edition nebo Microsoft® Windows® XP Pro Edition

Displej Toshiba TruBrite™, 12,1 palců s rozlišením WXGA (1280 x 800

Operační paměť 512MB DDR2 RAM 533MHz (možnost rozšíření na 4GB*)

Harddisk až 120GB Serial ATA (5.400 ot/min)

DVD Super Multi Drive (dvouvrstvý zápis)

Toshiba FingerPrint Reader – čtečka otisků prstů

Zvukový systém společnosti Toshiba s posílenými basy Toshiba Bass Enhanced Sound, SRS® TruSurround XT™ a SRS® WOW HD

Ethernet LAN a modem V.92 

Integrované rozhraní Bluetooth™ v2.0 + EDR

3 x USB, 1 x i.LINK (IEEE 1394), 1 x PCMCIA Type II, čtečka paměťových karet 6-in-1 (SD/MMC/Memory Stick/Memory Stick Pro, x-D-Picture-Card/SD-IO)

Microsoft OneNote 2003, software pro snadnou správu bezdrátových a pevných síťových připojení Toshiba ConfigFree™, InterVideo® WinDVD, InterVideo® WinDVD Creator 2 Platinum, Sonic Record Now!, Norton Internet Security (90 denní zkušební verze)

Hmotnost 1,86 kg

Doporučená koncová cena modelu U-200-132: 34 050,- Kč bez DPH (40 520,- Kč s DPH)

* Paměť (hlavní systém). Část operační paměti hlavního systému může být využita grafickým systémem pro zpracování grafických funkcí a z toho důvodu kapacita paměti hlavního systému, která bude k dispozici pro ostatní výpočetní procesy, může být nižší. Kapacita paměti hlavního systému vyhrazené pro podporu grafiky se může lišit v závislosti na grafickém systému, použitých aplikacích, celkové velikosti paměti systému a dalších faktorech. U PC s konfigurací systémové paměti 4 GB bude celková kapacita paměti dostupná pro výpočetní úkony podstatně nižší a bude se lišit v závislosti na modelu a konfiguraci systému.

/al/