automobily | sport | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

 počítače a elektronika                           

Aktualizováno 1.10.2006

E-mail

 

 

 

 

 

 

Myši Logitech přinesly revoluci do navigace v osobních počítačích


Nová podoba kolečka: revoluční myši urychlují uživatelům PC i Mac práci s digitálním obsahem díky hyper rychlému rolování

Ačkoli jsou počítačové myši již nepostradatelným nástrojem pro PC navigaci, teprve nyní mohou splnit náročné požadavky lidí, kteří se potřebují pohybovat rychle a intuitivně v mnoha webových stránkách, rozsáhlých tabulkách, složkách s digitálními fotografiemi, playlisty nebo jakýmkoli jiným objemným digitálním obsahem, který je v současné době k dispozici. Laserová bezdrátová myš Logitech Revolution a laserová bezdrátová myš pro notebooky Logitech VX Revolution přinášejí radikální změnu ve způsobu procházení všech podobných materiálů – a jen málo lidí, kteří je jednou vyzkoušeli, by je vrátili zpět.

Obě myši se vyznačují hyper rychlým rolováním díky revolučnímu kolečku ze speciálních slitin – nazvanému rolovací kolečko MicroGear™ Precision Scroll Wheel – které se dokáže volně točit až sedm sekund a prolistovat tak na jedno roztočení stovky stránek, čímž nastavuje novou srovnávací laťku pro účinnost rolování. Navigace pomocí těchto myší je navíc umocněna inovativní vyhledávací funkcí One‑Touch™ Search, jež lidem umožňuje vybrat si slovo nebo sousloví na webové stránce nebo v dokumentu a jediným kliknutím zobrazit výsledky vyhledávání daného předmětu. A díky ergonomickému designu obě myši nabízejí prostě nezapomenutelnou úroveň komfortu – stanou se téměř nepostřehnutelným prodloužením ruky.

Nedávno provedená studie společnosti Logitech zjistila, že lidé mají na svém počítači v průměru otevřených šest aplikací současně a každých 50 sekund přepínají aktivní okno nebo otevírají nové. Při procházení a navigaci v objemném obsahu, který mají k dispozici, lidé během osmihodinového pracovního dne „narolují“ pomocí kolečka myši téměř osm metrů.

Nově přetvořené kolečko

Rolovací kolečko MicroGear Precision pomáhá tyto nároky na navigaci naplnit  dvěma různými způsoby. Díky naprosto nové konstrukci jeho průlomový režim volného otáčení lidem umožňuje procházet dlouhými dokumenty tak rychle, jak si budou přát. Jediným roztočením mohou projít až 10.000 řádků v tabulce Microsoft Excel® během sedmi sekund – s tradičním rolovacím kolečkem by k prolistování stejného prostoru bylo třeba 500 otočení a sedm minut. Nové kolečko však rovněž nabízí vylepšenou možnost krokového posunu po vroubcích, který přináší známou hmatovou zpětnou vazbu při každém jednotlivém posunu, díky níž lidé mohou s vysokou přesností procházet seznamy, snímky prezentací a jednotlivé fotografie.

„Díky tomu, že jsme lidem poskytli možnost využít volně otočné kolečko, společnost Logitech vyřešila jeden zdroj bolestí uživatelů počítačů, kteří dosud museli postupně pohybovat ukazováčkem, když chtěli procházet dlouhé dokumenty,“ řekl Ashish Arora, viceprezident marketingu produktů Retail Pointing Devices společnosti Logitech. „Každá aplikace vyžaduje jiný způsob navigace – a díky vyspělé konstrukci dokáže toto rolovací kolečko elegantně přepínat mezi režimem volného otáčení a krokového posunu. Lidé, kteří si nové kolečko vyzkoušejí, říkají, že pro ně není cesty zpět.“

Vyhledávací funkce One-Touch Search

Dalším význačným průlomem v navigaci je funkce pro vyhledávání jediným kliknutím One-Touch Search, kterou lze propojit s vyhledávací aplikací, kterou uživatel používá – například Yahoo! Live Words nebo Google. Po zvýraznění slova nebo sousloví v dokumentu nebo webové stránce stačí jediné kliknutí na tlačítko funkce One-Touch Search, které je umístěno těsně za rolovacím kolečkem a které automaticky spustí prohledávání Internetu nebo počítačového systému.

Design přináší komfort

Ergonomická hlediska se stávají neustále důležitějšími vzhledem k tomu, jak lidé tráví stále více času ponořeni do zábavy nebo práce v digitální podobě. Tvarované linie nových myší Logitech vytvářejí přirozené opory prstů pro jejich odlehčení a gumové potahy v místech pro palce umožňují uchopit myš a pohybovat s ní snadno, aniž by ji bylo nutné sevřít příliš pevně. Obě myši jsou vybaveny kluzáčky s nízkým třením z polytetrafluoroetylénu, takže mohou hladce klouzat po povrchu bez námahy na straně uživatele. A rolovací kolečko MicroGear Precision je rovněž potaženo vsazeným gumovým proužkem, aby ukazováček mohl snadno a pevně toto jemně vyladěné kolečko uchopit a roztočit.

Myš Logitech MX Revolution

Nejvyspělejší myš na světě – Logitech MX Revolution – je vybavena inteligentním mechanismem otáčení pro rolovací kolečko MicroGear Precision: motorkem ovládané kolečko automaticky přepíná mezi režimem volného otáčení a krokového posunu po jednotlivých vroubcích pomocí technologie SmartShift na základě nejvhodnějšího nastavení pro právě používanou aplikaci. U některých aplikací, jako například v Microsoft Excelu, navíc tato technologie společnosti Logitech dokáže rozpoznat rychlost, s jakou lidé kolečko roztočí – pokud se roztočí rychle, režim rolování se přepne na volné otáčení, je-li rolování pomalejší, kolečko přejde do krokového posunu. Mezi těmito režimy mohou lidé rovněž přepínat manuálně – zatlačením a kliknutím na kolečko. A nastavení pro kolečko a všech sedm tlačítek myši je možné přizpůsobit podle individuálních preferencí uživatele pomocí dodávaného software Logitech SetPoint® nebo software Logitech Control Center pro platformu Macintosh, který je k dispozici ke stažení.

Myš MX Revolution má navíc druhé kolečko v blízkosti palce, které je možné využít buď pro přibližování/oddalování pohledu na fotografie a dokumenty nebo pro rychlé přepínání mezi aplikacemi, díky čemuž se efektivita navigačních možností, které mají lidé k dispozici, ještě více zvyšuje.

Myš Logitech MX Revolution má v ČR stanovenu doporučenou maloobchodní cenu 2.990,- Kč včetně DPH. 

Myš Logitech VX Revolution 

Myš Logitech VX Revolution je určena pro uživatele notebooků, kteří od své myši očekávají to nejlepší, a dokonale vyvažuje mobilitu a pohodlí. Je menší než myš MX Revolution a obsahuje prostor pro uložení mikropřijímače na kmitočtu 2,4 GHz, takže její přenášení je ještě snadnější. A díky ergonomickému designu, gumou potaženému úchopu pro palec a mírně sbíhavým ploškám tlačítek je její používání velmi pohodlné.

Na základně myši je přepínač, který zajišťuje přechod rolovacího kolečka MicroGear Precision mezi režimem volného otáčení a krokového posunu. Myš je dále vybavena posuvným přepínačem, jenž umožňuje přibližovat a vzdalovat zobrazení otevřených dokumentů a fotografií. Doporučená maloobchodní cena myši Logitech VX Revolution v ČR je 2.490,- Kč včetně DPH. 

Podrobnější informace o myších MX Revolution a VX Revolution jsou k dispozici na adrese www.logitech.com/revolution.

/al/