automobily | sport | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

 počítače a elektronika                           

Aktualizováno 13.9.2008

E-mail 

 

 

 

 

Multimediální klenot s bohatou výbavou - Portégé M800


Toshiba uvádí zcela novou modelovou řadu notebooků. Malý bílý multimediální přenosný počítač Portégé M800 s displejem o úhlopříčce 13“ spojuje dokonalý design, bohatou multimediální výbavu a nadstandardní prostor pro ukládání dat do jednoho snadno přenositelného zařízení. Vnější rozměry notebooku Toshiba Portégé M800 jsou o něco málo větší, než formát papíru A4 (314 x 229 x 27-35 mm - měřeno v přední a zadní části). Tato skutečnost a hmotnost kolem 2 kg jsou zárukou, že se počítač vejde do běžného zavazadla a můžete jej brát všude s sebou. Inovativní design, v němž se snoubí perleťově bílá barva se stříbrnými kontrastními prvky, tmavou spodní částí a zaoblenými rohy počítače, potěší každého milovníka dokonalého vzhledu z náročné domácí i firemní klientely.

Notebook je postaven na technologii Intel® Centrino™ Duo a využívá procesor Intel® Core™ 2 Duo P8400 se 3MB L2 cache a pracovní frekvencí 2,26 GHz.. Základní paměť 3 GB RAM (2 048 + 1 024 MB DDR2 RAM 800 MHz) je zárukou svižného běhu přeinstalovaného operačního systému Windows Vista® Business a všech současných aplikací, zároveň nabízí možnosti rozšíření na 8GB RAM pro případ, že budoucí programová výbava bude tak vysokou kapacitu vyžadovat. Grafická karta Intel® GMA 4500MHD, která si z operační paměti může převzít až 1 340 MB, data převádí na Toshiba TruBrite® WXGA TFT širokoúhlý displej s nativním rozlišením 1 280 x 800 obrazových bodů a vysokým jasem 200cd/m2 

Pro operační systém a uživatelská data je v počítači zabudován pevný disk Seriál ATA s kapacitou 320 GB, jehož plotny se otáčejí rychlostí 5 400 otáček za minutu. Multifunkční mechanika Slim DVD Super Multi podporuje zápis na dvě vrstvy a kromě běžných CD a DVD formátů pracuje také s DVD-RAM. Jeden z USB konektorů je uzpůsoben zároveň pro připojení moderních a rychlých pevných disků s rozhraním eSATA.

Bezpečnost dat

Notebook Toshiba Portégé M800 je vybaven biometrickou čtečkou otisků prstů, která brání neoprávněnému použití počítače a slouží k ověření totožnosti uživatele. Zabezpečení dat je ve firemním prostředí i u domácích uživatelů velmi důležité a jednoduché ověření otisku prstu zpřístupní uživateli systémová hesla. Ochranu dat zajišťuje také Internet Security Suite 2008 – Toshiba Edition, chránící počítač před virovou nákazou, spamem a mailwarem.

Sleep and charge

Při cestování je důležitý prostor, který v zavazadle zabírají moderní technické přístroje a hmotnost, jakou s sebou budete nosit či vozit. Notebook patří k modernímu životnímu stylu stejně jako mobilní telefon, přehrávač MP3 nebo MP4, jednoduchá herní konzole nebo PDA zařízení. Každý z těchto produktů však vyžaduje napájení. Společnost Toshiba přichází s revolučním řešením – do notebooku Portégé implementovala speciální USB port, jehož prostřednictvím můžete dobíjet PDA, telefony, přehrávače MP3 a jiná zařízení i v případě, že je notebook vypnutý.

Jednoduché a stylové ovládání

Touchpad je polohovacím zařízením, s nímž jsou vlastníci přenosných počítačů velmi dobře obeznámeni a v podstatě si bez něj nelze dnešní notebooky představit. V modelu Portégé je touchpad ohraničen bílými LED diodami a jeho dotyková plocha je v rovině s tělem laptopu. Dotyková plocha je přesto díky rozdílné povrchové úpravě dobře identifikovatelná a ovládání kurzoru je snadné a intuitivní.

Multimediální využití s přímým ovládáním

Pro spuštění přehrávače, pohyb mezi skladbami, kapitolami DVD či soubory na disku slouží nová multimediální tlačítka Easy Keys, která jsou podobně jako touchpad podsvícena bílými diodami. Dotykové ovládací prvky se známými symboly spuštění, posunu, přeskočení a zastavení najdete nad klávesnicí, ve střední a pravé části notebooku. 

Komunikace s partnery a přáteli

Vestavěná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixely a mikrofon podporují videokonference a IP telefonii. Se svými kolegy, partnery a rodinnými příslušníky tak můžete být neustále v kontaktu. Napomohou k tomu také nástroje Toshiba ConfigFree™, systém antén, podpora bezdrátového přenosu WiFi a technologie Bluetooth. Kamera podporuje technologii Toshiba Face Recognition, což je velmi užitečný nástroj, který vám umožní přihlášení do systému pomocí rozpoznání vaší tváře.

Multimediální využití

Notebook Toshiba Portégé M800 patří do kategorie HD ready produktů a nabízí interní podporu rozlišení HD720p. Pomocí HDMI konektoru je možné připojit další zobrazovací zařízení a těšit se z kvalitního Full HD zobrazení. Systém Toshiba Bass Enhanced Sound s technologií Dolby Sound Room™ je zárukou, že výborný obraz bude doprovázen také stejně kvalitním zvukem.

Technické parametry konkrétního modelu prvního na trhu - Portégé M800-107

Procesor / technologie: Technologie pro procesory Intel Centrino 2 s procesorem Intel Core 2 Duo P8400 (3 MB mezipaměti, 2,26 GHz, 1 066 MHz FSB) 

Operační systém: Originální systém Windows Vista Business (předinstalovaný) + originální systém Windows XP Professional Edition (jako záchranné médium na DVD-ROM)

Displej: Displej 13,3” Toshiba TruBrite WXGA TFT s vysokým jasem, 200 cd/m, rozlišení 1 280 × 800

Pevný disk: 320 GB (5 400 ot./min), rozhraní Serial ATA

Systémová paměť: 3 072 (2 048 + 1 024) MB, maximální možné rozšíření: 8 GB, technologie: DDR2 RAM (800 MHz)

Grafická karta: Mobilní Intel GMA 4500MHD, až 1 340 MB celkové dostupné paměti pro grafiku s 3 GB systémové paměti, 16× PCI Express

Optická jednotka: Multifunkční jednotka Slim DVD Super Multi (se zápisem na dvě vrstvy)

Ukazovací zařízení: Touch Pad

Komunikace v síti: Síť LAN Fast Ethernet (10/100 Mb/s), mezinárodní modem V.90 (připraven na protokol V.92)

Komunikace v bezdrátové síti: Technologie Bluetooth

2.1 s EDR (Enhanced Data Rate), bezdrátová síť LAN (802.11a/b/g/Draft-N)

Zvukový systém: Systém Toshiba Bass Enhanced Sound s technologií Dolby Sound Room, vestavěné stereoreproduktory, ovládání hlasitosti

Rozhraní: Vstup stejnosměrného napětí, externí monitor, RJ-11, RJ-45, 2 porty USB 2.0 Sleep-and-Charge, 1 port USB 2.0 Sleep-and-Charge/eSATA, stereofonní sluchátka, slot Bridge Media 5 v 1 (podpora karet SD a SDHC, Memory Stick , Memory Stick Pro, MultiMedia Card, xD-Picture Card), port i.LINK (IEEE1394), externí mikrofon, rozhraní HDMI s kanálem CEC (propojení na televizor REGZA), digitální výstup S/PDIF (sdílený s konektorem pro sluchátka)

Rozšíření: Slot pro kartu Express Card, 2 paměťové sloty

Baterie : lithioiontová baterie, maximální životnost až 3 hodiny 00 minut (testy Mobile Mark 2007)

Dodávaný software: Toshiba Face Recognition, Toshiba ConfigFree, Connectivity Doctor, Toshiba Bluetooth Monitor, Toshiba Bluetooth Stack, McAfee Internet Security Suite 2008 – Toshiba Edition (bezplatné aktualizace z Internetu po dobu 30 dní), balíček Toshiba Value Added Package (Toshiba Power Saver, Toshiba Zooming Utility, Toshiba PC Diagnostic Tool, Toshiba Flash Cards, Toshiba Components Common Driver, Toshiba Accessibility, Toshiba Button Support), Toshiba Assist, Toshiba Speech System, přehrávač disků DVD Toshiba, nástroj Heslo nadřízeného, Ulead DVD MovieFactory for Toshiba, Uživatelská příručka od společnosti Toshiba, Toshiba Disc Creator, Toshiba Camera Assistant, balíček Google Pack (panel nástrojů Google pro aplikaci Internet Explorer, Google Desktop, Picasa), Microsoft Office Professional 2007 (60denní zkušební verze), Služba ladění výkonu Toshiba TEMPRO

Speciální funkce: Multimediální panel se 6 snadno stisknutelnými klávesami Easy Keys (funkce zapnutí a vypnutí podsvícení zařízení Touch Pad, loga a kláves Easy Keys bílou diodou LED plus Převinout zpět, Přehrát, Zastavit, Převinout vpřed, spuštění CD/DVD), kompatibilní se systémem SM BIOS, podpora zvuku HD Audio, počítač získal logo ENERGY STAR, rozšířená podpora technologie Intel SpeedStep, integrovaná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixely a mikrofonem

Funkce zabezpečení Hlavní pevný disk (šroubovací), hlavní paměť (šroubovací), hlavní pouzdro na baterie (se západkou), slot pro zámek kabelu Kensington, heslo systému BIOS, heslo nadřízeného, heslo pro uživatele, zabezpečení systému heslem, přepínač bezdrátové sítě LAN, čtečka otisků prstů

Rozměry Š × D × V: 314 × 229 × 27,5 (vpředu)/35 (vzadu) mm,

Hmotnost: od 2,0 kg

Záruční doba 3 roky

Doporučená koncová cena v ČR 21.990,- Kč bez DPH / 26.168,- Kč s DPH

/al/