automobily | sport | hobby | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

 počítače a elektronika                           

Aktualizováno 22.10.2007

E-mail 

 

 

 

 

Kapesní internetový tablet Nokia N810


Společnost Nokia představila internetový tablet Nokia N810, který naznačuje příchod nové etapy v oblasti internetové komunikace uživatelů, kteří jsou neustále v pohybu. Tento kapesní přístroj můžete připojit k nejbližšímu WiFi hotspotu a realizovat své volání přes internet. Můžete si kdykoliv zkontrolovat své maily na Google nebo svůj účet Facebook; podívat se na nejnovější videa na YouTube nebo aktualizovat svůj blog za použití vysouvací klávesnice a dotykové obrazovky. Zabudované mapy a satelitní navigace vám pomohou najít správnou cestu. Přístroj se začne prodávat v polovině listopadu a jeho předpokládaná maloobchodní cena bude
479 USD.

Navigace

Díky zabudovanému přijímači GPS můžete také přesně určit svou polohu a pomocí nahraných map naleznete celou řadu míst, která vás zajímají. Možný je upgrade na hlasem řízenou navigaci zatáčku za zatáčkou, která vám umožní prozkoumat svět jak pěšky, tak v autě.

N810 na své volitelné paměťové kartě o velikosti 10 GB nabízí až 45 hodin reprodukované hudby a paměť až na 7500 písní. Velká (4.13”), ostrá (rozlišení 800 x 480), široká obrazovka vám nabízí zážitek přímo na dlani.

“Přístroj Nokia N810 představuje sílu tradičního počítače zabalenou do kapesního formátu. Jeho otevřená standardní technologie zrychluje spojování mnohých funkcí a služeb v jediném přístroji ”, řekl Ari Virtanen, viceprezident divize Convergence Products, Multimedia společnosti Nokia. “Naše nová Nokia N810 nabízí uživatelům skutečnou zkušenost s Web 2.0 v kompaktním, stylovém a přece cenově dostupném balíku - spojuji lidi s tím, co je pro ně důležité."

Nokia N810 je opatřena operačním systémem 2008 založeným na Linuxu, který je možné aktualizovat rovněž v přístroji Nokia N800, což je hardware předchozí generace. Software má uživatelské rozhraní, které lze velmi dobře přizpůsobit osobním potřebám uživatele, a obsahuje nejrůznější novinky, jako jsou prohlížeč založený na Mozille s aplikacemi Ajax a Adobe flash 9, podporu pro bluetooth headset a rovněž vylepšené funkce video a audio. Vyspělé Video Gizmo, Skype a Rhapsody představují některé nejoblíbenější stahovatelné aplikace; Boingo Wireless, Earthlink a The Cloud umožňují připojení k Wi-Fi přes tisíce různých míst po celém světě.

Fórum Nokia na svých stránkách forum.nokia.com oznámilo rovněž uvedení svých podpůrných služeb pro maemo platformu pro vývojáře software a společnosti po celém světě. V současné době má Fórum Nokia více než 3,4 miliónů registrovaných uživatelů, vyvíjí vedoucí mobilní aplikace na platformách Series 40 a S60. Tato služba profesionální podpory doplňuje vývojáře nabízející své služby na maemo.org, stránkách sponzorovaných společností Nokia, kde je možný vývoj software díky otevřeným zdrojům. 

/ok/