automobily | letecká doprava | sport | počítače a elektronika | zahradní technika | energie | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest
                    

Aktualizováno 12.2.2007

E-mail

PŘÍLOHA


  Solární systémy,  tepelná čerpadla

Schüco Solar – Zkušenosti a kvalita

Solarni kolektory a solarni sady Schüco

Instalace systémů Schüco

Fotovoltaická technologie s firmou Schüco 

 

Fotovoltaické moduly Schüco jsou dostatečně flexibilní pro nejrůznější použití, od systémů pro rodinné domy po složité světlíkové konstrukce s poloprůhlednými tenkovrstvými moduly. Všechny systémové komponenty procházejí nejpřísnějšími zkouškami kvality a naše fotovoltaické moduly se dodávají s garantovanými výkonnostními parametry.
Instalační systém PV Light umožňuje nainstalovat na Vaši střechu téměř jakýkoli fotovoltaický modul nabízený v současnosti na evropském trhu. Snadná obsluha a statické ověření jednotlivých komponent a celkové konstrukce zaručují spolehlivou, bezpečnou instalaci. 

Fotovoltaické i solární systémy
Schüco jsou instalovány na velmi zajímavých světových stavbách. Odkazy najdete na webových stránkách firmy. V České republice byla 1. února 2007 uvedena do provozu největší fotovoltaická elektrárna ve východní Evropě – Bušanovice. Je zde 6170 m2 instalovaných FV panelů Schüco, 
roční výroba elektřiny je 620 000 kWh. Více si o této elektrárně můžete přečíst na konci tohoto článku nebo zde.


Sortiment fotovoltaických produktů značky Schüco zahrnuje:

Fotovoltaické moduly Schüco – zaručená kvalita

 

Sortiment fotovoltaických modulů značky Schüco zahrnuje standardní a prémiové moduly. Oba typy modulů nabízejí vynikající účinnost a jsou trvale utěsněné a chráněné proti okolním vlivům a tepelné zátěži. Technickou charakteristikou všech modulů Schüco je nulová tolerance ve jmenovitém výkonu. To znamená, že hodnota výkonu uvedená u modulu je zaručena nebo v mnoha případech dokonce překročena. Konkrétní výkon je uveden na zadní části modulu. Každý modul je vyroben v souladu s nejnáročnějšími technickými požadavky a překonává mezinárodní normy jakosti. Používají se pouze solární články vyráběné předními mezinárodními výrobci, jako jsou Sharp a Mitsubishi. Moduly Premium je možné kombinovat s termickými kolektory řady Premium, horkovzdušnými kolektory a střešními okny stejné velikosti.

Střídače Schüco

 

Firma Schüco spolupracuje s renomovanými výrobci střídačů, kteří na základě mnohaletých zkušeností dokáží zaručit dokonale konstruované fotovoltaické systémy s minimální ztrátou výkonu. Ukazatele na těchto zařízeních umožňují snadné odečítání důležitých klíčových údajů z Vašeho fotovoltaického systému a kontrolu Vašeho systému. Prostřednictvím velkého zobrazovacího panelu můžete také kdykoli mít údaje o energii získané z Vašeho solárního generátoru.

Montážní systém PV Light

 

Schüco PV Light – Bezpečná instalace libovolného fotovoltaického modulu

V současnosti je na německém trhu k dispozici kolem 500 různých solárních modulů od více než 60 výrobců. Firma Schüco dokáže zajistit bezpečnou instalaci všech těchto modulů. Náš systém konstrukce PV Light nabízí ty správné upevňovací prvky a ty správné kotvy pro každý typ konstrukce modulů a pro každý typ střešní krytiny. Systémové komponenty konstrukce jsou společně i jednotlivě testovány na strukturální pevnost. Příslušné certifikáty mohou být na požádání předloženy.

                                                            zpracováno dle podkladů společnosti Schüco

Největší fotovoltaická elektrárna ve východní Evropě – Bušanovice

V pondělí 29. ledna byl slavnostně spuštěn provoz fotovoltaické elektrárny v Bušanovicích (nedaleko Prachatic), jejíž trvalý provoz zahájí firma Korowatt s.r.o. k 1. února 2007.

Projekt byl realizován v rámci Operačního programu Průmysl a podnikání, programu Obnovitelné zdroje energie, který implementují Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Česká energetická agentura a Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.


Základní údaje fotovoltaické elektrárny Bušanovice:
Výkon: 600 kWp
Celková plocha: 6170 m2 instalovaných FV panelů Sch
üco
Roční výroba: 620 000 kWh (
Toto vystačí pro potřebu 120 až 180 domácností.)
Investor: Korowatt s.r.o.
Investice: 85 000 000,- Kč bez DPH
Dotace z fondu OPPP: 29 200 000,- Kč

 

  

  

 

Příloha