automobily | sport |  hobby I letecká doprava | počítače | zahradní technika | energie | bílá technika  | scooter life | lodě | mobiltest | travel test | 

          

 
 

 

 

 

 

 

HD TV nejlepší čas

redakční test televize Toshiba  37XV505DG

Ještě nedávno byla diskuze o tom, zdali si koupit TV HD opravdu spíše otázkou teorie. Byla použitelná většinou pouze k snímání záběrů z HD kamer, ale praktické použití pro sledování televizního programu bylo minimální. To se však v posledních měsících dramaticky změnilo. Jak jsme již psali v  nedávné minulosti v souvislosti s fotbalovým mistrovstvím světa, kdo se v chtěl dívat a měl k dispozici patřičný satelitní HD přijímač a samozřejmě HD  TV, ten mohl. Stačilo jen koupit  kartu  od některého z HD operátorů. V době nastávajících olympijských her je však HD nabídka ještě podstatně širší. Ze široké nabídky jsme vybrali  model, který dle našeho názoru splňuje  dobře poměr cena výkon. Toshibu  37XV505DG. Je sice o něco draží než její, nedávno u nás testovaná starší sestra  37X3030DG, mají  však identickou úhlopříčku a obě stejně výbornou  kvalitu obrazu. „Padesátka“ navíc některé další zajímavé funkce, které představují absolutní špičku, také tři HDMI vstupy a v neposlední řadě i zcela přepracovaný design.

Televizory Toshiba jsou známé nejen kvalitou obrazu, moderními technologiemi, ale v poslední době i velmi úzkými rámečky kolem obrazovky, které působí velmi čistě a lehce. Také model 37XV505DG má subtilnější rámeček i když v rámci značky jsou některé ještě tenčí. Zakulacené rohy a profil rámečku jsu vyladěny tak, že televizor působí velmi jemně a vyváženě. Pozorovací úhel 178° umožňuje kvalitní obraz i z velkého úhlu. Přepracován byl i stojánek. Místo dvouramenného stříbrného je zde použit plošný černé barvy. Tento model působí podobně jako celá současná nová TV HD řada Toshiba. Tedy velmi příjemně a solidně. Ale trochu k technice.

Vstupů je opravdu dostatek. Dva Scarty S-video, 1x komposit, jeden x YUV   480p/480i/576p/576i/720p/1080i) a3x HDMI 1.3. Přístroj je doslova nabit moderními  technologiemi. Počínaje systémem REGZA, až po PiXEL PROcesing IV, ale také například automatický kontrast. Podle okolního světla se nastaví intenzita  kontrastu do optimálního stavu. Oproti starším modelům má tento stroj i zcela odlišný stojan oválného tvaru. Spotřeba elektrického proudu je o něco málo větší než u modelu 3030 a činí 188W.Jak již bylo řečeno, kvalita obrazu je výborná a dotažen je také zvuk. O jeho kvalitu se starají špičkové reproduktory Slim speaker od firmy Onkyo. Model je vybaven i systémem Bass Boost pro lepší podání basů. Reakční doba 8 msec by sice mohla být o trochu lepší. Jedná se však o papírovou hodnotu a v praxi je pohyb obrazu bez problému. Také zde jsou dva tunery - analogový i digitální včetně TOP Videotextu /500 stran/.

Výhody: moderní přístroj nabitý špičkovou technologií, kvalitní čistý design, tři HDMI, automatické nastavování obrazu podle světla v místnosti

Nevýhody: I přes některé technicky přínosné technologie, o trochu horší poměr cena výkon než u 3030

/per/