automobily | sport |  hobby I letecká doprava | počítače | zahradní technika | energie | bílá technika  | scooter life | lodě | mobiltest | travel test | 

          

 
 

 

 

 

 

 

Toshiba 37X 3030DG - výborný typ pro Euro 2008 i Olympiádu 2008


HD TV nemusí být drahá. Zářným příkladem toho je Toshiba 37X 3030DG. Velikostí je dostatečná i pro větší místnosti. Úhlopříčkou 94 centimetrů sice nepaří mezi obry, ale v běžných prostorech je „tak akorát“ a to nesmíme zapomenout na to, že při kvalitním HD příjmu můžeme obraz sledovat z menší vzdálenosti, protože při rozlišení 1080i je v obrazové složce tolik informací, že i při sledování z blízka  je velmi  velmi kvalitní bez náznaku zrnění a dokonale propracovaným detailem. Může se však tu a tam lišit méně kvalitním nebo dopočítávaným  obrazem, protože i sebelepší reprodukční zařízení nemůže zachytit to, co v ve vlastním signálu chybí. 

Cena tohoto modelu  je momentálně málo přes dvacet tisíc Kč. Vzhledem k tomu, že to je plná HD /tedy pro nejvyšší rozlišení 1920 x 1080/ je velmi výhodná. I když  nesmíme  zapomenout připočítat cenu za satelitní HD přijímač. Mistrovství Evropy ve fotbale i letní olympiáda  však zato stojí. Právě tento model je tak výborným typem jak s HD začít, aniž bychom investovali značné finanční prostředky. 

Co můžeme očekávat

Především dva plnohodnotné tunery. Analogový i digitální. I když ten první  se mi z počátku nezdál důležitý pro území, kde již je delší dobu „digital“ je, je velmi dobré jej naladit především proto, že je velmi kvalitní a tak tam, kde je dobrý signál může být zajímavou alternativou. Oba tunery se mohou ladit automaticky. Základní nabídkou je ten analogový. Přepnutím na dálkovém ovladači je možno jej však ignorovat a věnovat se pouze tuneru. Pro příjem HD je však v Česku zatím každý televizor pouze monitorem a ten správný obrázek si můžete pustit ze zdrojů jako je blue ray, HD kamera či /a to je pro ty, kteří chtějí sledovat programy v HD nejdůležitější/ HD satelitní tuner.

Komfortní je výbava vstupů od komponentních po kompozitní, samozřejmostí jsou dva konektory Scart a nechybí ani VGA vstup na počítač. To nejdůležitější však je, že je tento model vybaven i dvěma vstupy HDM. Tedy moderní technologií používanou právě pro komponenty s vysokým rozlišením. Zvuk  kromě běžného analogového  připojení používá i digitální propojení zvuku pomocí konektoru cinch a také má vstup  na subwoofer, což umožňuje výrazně zkvalitnit zvukový vjem a jeho „plnost“. Design je takřka klasika. Tedy piano černá, rohy jsou u tohoto modelu ostré, rámeček  relativně malý. Tedy žádné desénové experimenty, ale ladné tvary. Díky jednoduchosti a čistým linkám má estetickou  přizpůsobivost pro většinu interiérů. 

Ovládání je intuitivní, jednotlivá tlačítka pracují přesně, bez chyb a nepřesností a během testu jsme nezaznamenali jediný problém.

Závěrem. Toshiba 37X3030DG patří v současné době k ve své třídě  k nedostižným modelům v oblasti poměr cena výkon. Má výborný obraz díky moderním technologiím, které jsou zde použity a velmi kvalitním  převodníkům. Také zvuk patří k velmi dobrým. Běžný není ani výstup pro subwoofer. Je, jak již bylo řečeno, výborným typem pro každého, kdo chce sledovat HD TV bez vysokých finančních investic. 

Plus:  vynikající obraz, digitální zvuk, dva tunery, 

Minus: pouze dva vstupy HDMI 

/per/