Zahradní technika

Zahradní traktory pro rozsáhlé trávníky

Aktualizováno: 10.06.2015

Udržujete větší travní plochy? Pak je pro vás zahradní traktor jasným řešením. Na rozdíl od klasické sekačky je práce s traktorem podstatně lehčí, rychlejší, pohodlnější a i zábavnější. Vyplatí se vám již při ploše od 2000 m2. Využit jej můžete i k jiné činnosti než je sekání. Zpravidla lze k němu připojit různé příslušenství, jako je třeba přívěsný vozík, travní válec a v zimě i sněhovou radlici.

Jak jsme testovali

Zahradní traktory jsme nakoupili u odborných prodejců, u všech (kromě modelu Solo by Alko) nám prodejce stroj zprovoznil a vysvětlil ovládání. Do testu jsme vybrali modely s výkonem motoru 7-10 kW, které jsou určeny pro plochy od 2000 do max. 4000 m2. Při testování jsme sekali různé travnaté plochy. Sekání trávy vysoké cca 18 cm zvládly všechny stroje. Zde se však projevily některé rozdíly v rychlosti sečení a v uživatelském komfortu. Sledovali jsme tradičně i úroveň technického řešení, dílenského zpracování a kvalitu použitých komponentů.

Všechny modely jsou vybaveny bezpečnostními spínači – pod sedadlem obsluhy i spínačem uzavření sběrného koše. Všechny modely umožňují nastavení sedačky do polohy, která vyhovuje výšce a pohodlí obsluhy.

Olga Kábová

U výkonů jsou uvedeny hodnoty na štítku stroje