Zahradní technika

Zahradní nábytek z hliníku

Aktualizováno: 10.05.2013

Slunečné počasí láká k venkovnímu posezení a vy možná uvažujete o koupi nového zahradního nábytku. Tentokrát jsme do testu zařadili hliníkový nábytek, který je v současné velmi oblíbený. A není se čemu divit. Kromě nadčasového designu má i mnoho dalších výhod, pro které se stal velmi vyhledávaným. Hliník je pro svou stálost vhodný i pro celoroční užívání, je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům. Také je lehký, což oceníte při případné manipulaci a přemisťování.

Vhodný je i do velmi náročných podmínek, není nutné jej chránit různými plachtami proti nepřízni počasí.
Na rozdíl od dřevěného nábytku je téměř bezúdržbový, hliníková konstrukce nerezne, křesla mají výplety z umělých textilií, které bez problémů odolávají jak vodě, tak i slunečnímu záření. Kostry křesel i stolů jsou vyrobeny z hliníkových slitin, převážně tmavé barvy. Sedací i opěrné plochy u křesel jsou voděodolné a prodyšné.
Minimální údržba zahrnuje opláchnutí vlažnou vodou, eventuelní dotažení šroubů a u nábytku, který má v kombinaci teakové dřevo také občasné ošetření olejem.

Náš trh poskytuje širokou nabídku aluminiového nábytku. My jsme nakoupili u běžných prodejců v kamenných obchodech a v marketech. Zakoupený nábytek jsme složili a všechen prozkoumali jak z hlediska dílenského zpracování, tak i z hlediska jeho pohodlnosti a praktického použití.

Uvedené ceny jsou za sestavu, nejméně čtyři křesla a stůl.

Olga Kábová