Zahradní technika

Poloautomatické bazénové vysavače

Aktualizováno: 27.07.2015

Mezi nepostradatelné pomůcky pro údržbu bazénu patří bazénový vysavač, který je nezbytný k odstraňování různých nečistot a usazenin ze dna., Některé typy zvládnou bez Vaší přítomnosti třeba i čištění stěn.
Při výběru bazénového vysavače si můžete vybrat buď vysavač manuální, poloautomatický nebo automatický.
V dnešním testu jsme se věnovali poloautomatickým vysavačům, které stačí připojit k pískové filtraci a dále by měly pracovat bez Vaší účasti. Na rozdíl od vysavačů automatických nejsou programovatelné a jejich pohyb po bazénu je náhodný. Poloautomatické vysavače využívají výkon filtračního zařízení a nevyžadují připojení k elektřině.

Jak jsme testovali

Do testu jsme zařadili pět poloautomatických bazénových vysavačů. Nakoupili jsme modely vhodné pro běžné domácí bazény, které jsou vybaveny pískovou filtrací. Všechny vysavače jsme otestovali v bazénu, jehož dno bylo znečištěno pískem, jemným i hrubším a zeminou. K dispozici jsme měli filtrace o výkonu 5, 8 a 10 m3/h, jejichž prostřednictvím jsme postupně vysavače uváděli do provozu.
Vysavače jsme jednotlivě instalovali do bazénu a porovnávali jednoduchost sestavení, připojení ke skimmeru a citlivost na průtok filtrace. V rámci čistících cyklů jsme sledovali rychlost pohybu, čistící schopnost, zda vysavač zbytečně nezastavuje a jak kopíruje dno. Skutečnou zkouškou pak bylo šikmé dno a schopnost šplhat po svislých stěnách. Samozřejmě nás zajímala i kvalita použitých materiálů.