Zahradní technika

Elektrické rotační sekačky

Aktualizováno: 12.05.2016

Pokud udržujete spíše menší travnaté plochy v dosahu elektrické energie, tak v tomto testu můžete nalézt inspiraci pro vaši zahradu.
Výhodou elektrických sekaček je jejich nízká hmotnost, snadná ovladatelnost, nízké nároky na údržbu, nižší cena a v neposlední řadě i ekologický provoz. Nevýhodou je určité omezení elektrickým kabelem. K testu jsme vybrali sekačky střední velikosti, se šíří záběru 37-40 cm a o příkonu 1300 – 1600 W.

Jak jsme testovali

Stroje jsme nakoupili v běžné prodejní síti, jejich schopnost sekání a plnění košů byla prověřena v praktickém testu. Sekali jsme trávu vysokou asi 10 cm na pravidelně udržované ploše a i o něco málo vyšší drnovitější travní porost v terénu méně opečovávaném. Na udržované ploše sekaly a plnily koše s menšími rozdíly všechny testované stroje, v drnovitém porostu se větší rozdíly v kvalitě práce strojů již objevily. U všech modelů jsme posuzovali i snadnost ovládání, obratnost, uživatelský komfort, hlučnost. Po ukončení praktických testů byly stroje rozebrány pro posouzení technického a dílenského zpracování.

Olga Kábová