Zahradní technika

Aby byl trávník zdravý a krásný

Aktualizováno: 20.03.2015

Test elektrických vertikutátorů

Aby byl trávník pěkný, hustý a bez mechů, tak je potřeba mu věnovat kvalitní péči. A právě teď je nejvhodnější doba pro jeho vyčištění a provzdušnění. Tuto činnost zajišťují vertikutátory.

Jsou vybaveny svislými noži, které rotují a zařezávají se do terénu, čímž odstraňují suchá travní stébla, plsť, mechy a nečistoty. Nože také prořezávají travní drny, provzdušňují trávník a tím také umožňují lepší přístup živin.

Jak jsme testovali

Pro test jsme zvolili a nakoupili běžně dostupné elektrické stroje na našem trhu. Vybírali jsme modely, s motorem o výkonu cca 1 – 1,5 kW a šíří záběru cca 30 cm. V testu jsme kromě základní funkce tj. vertikutace a finální úpravy trávníku posuzovali také kvalitu dílenského zpracování a použitých materiálů, uživatelskou přívětivost (ergonomii) a snadnost ovládání celého stroje. Zde nás zajímalo především, jak je travnatá plocha vyčištěna, zda je stroj schopen naplnit sběrací koš, zda je práce bezpečná a bezproblémová. Sledovali jsme, jestli se suchá tráva nehromadí a neucpává stroj.

Všechny testované stroje mají plastová šasí a záruku 2 roky.