automobily | motocykly | sport, hobby, rybářství  | počítače a elektronika | zahradní technika | video-foto-film | scooter | lodě | mobiltest

21.6.2005

E-mail

 

 

 

 

 

 

 

       Pension St. Leonhard na Šumavě - tip na dovolenou


Penzion St. Leonhard ještě voní novotou. Je postaven na samotě v krásné přírodě západní Šumavy. Již při příjezdu nás zaujala stylová stavba, podobná alpským penzionům. Místní idylu umocňují rozsáhlé louky a ohradníky, které dávají tušit, že zde mají své místo i koně. Přijíždíme blíž, vítá nás jezírko s kapličkou a kousek od penzionu vidíme moderní prostorné stáje s výběhem pro koně, kde se pase párek krásných koníků a další je bedlivě sledují z menších ohrad u stájí. A nesledují je jen oni, ale i manželský pár popíjející kávu na terase svého pokoje a skupinka turistů, která před chvílí přijela na kolech. Je před sezonou, panuje zde ticho a klid, slyšíme zpěv ptáků a občasné zaržání koně. Tak si představuji místo pro strávení příjemné dovolené. Relaxovat zde můžete skutečným odpočinkem, lenošením, plaváním a procházkami nebo naopak můžete strávit aktivní sportovní dovolenou, a to jak v létě, tak i v zimě. Penzion nabízí možnost vyjížděk a výuku jízdy na koních. V okolí je nespočet cyklostezek a tři velká lyžařská střediska.

Sport

Pokud vám učarovali koně a jste milovníky jezdectví, tak si sebou můžete vzít i vlastního koně. Bez problému vám ho zde ustájí na libovolný počet dní za velmi přijatelné ceny, dokonce v penzionu nemusíte být ani ubytováni. O koně je zde výborně postaráno. Pro koně je k dispozici dostatek sena, ovsa, slámy na podestýlku atd.. Všechno z vlastní sklizně z okolních 30ha luk a polí patřících k penzionu.
Pokud koně vlastního nemáte, nevadí. Začátečníci mohou vyzkoušet jízdu na místních koních buď na kryté, či venkovní jízdárně, pokročilí jezdci se mohou vydat na projížďku po okolí a obdivovat krásy šumavské přírody.
Zdejší okolí poskytuje mnoho možností i k dalším sportovním aktivitám. K nejoblíbenějším patří cyklouristika, je zde nespočet cyklotras různých náročností. V penzionu si můžete půjčit kolo i přilbu. Okolí je ideální i pro pěší turistiku. Vyznavači golfu také nepřijdou zkrátka. V blízkosti je několik golfových hřišť. Zvláště pro českého golfistu bude příjemnou změnou vyzkoušet německá hřiště kousek za hranicemi (např. 18 ti jamkový Furth im Wald a další – denní Greenfee 35 EUR)

V zimě naleznete v okolí mnoho upravených běžeckých tratí a pro sjezdové lyžování je ideální asi 30 km vzdálený Špičák, eventuelně německé středisko Gr. Arber. Pro příští zimu penzion také připravuje koně pro skijöring – jízdu na lyžích za koněm.

Penzion

Penzion St. Leonhard působí velmi přívětivě a útulně. Možná je to i tím, že při zařizování byly použity především přírodní materiály. Příjemně posedět můžete v baru, restauraci nebo u bazénu. Ten je sice krytý a vyhřívaný, takže plavat se v něm dá i v zimě, ale francouzskými dveřmi vyjdete přímo na terasu, kde se můžete v klidu slunit. Součástí bazénu jsou i horkovzdušná a parní sauna.

Všechny pokoje a apartmá mají vlastní WC a sprchový kout. Jsou vybaveny telefonem, televizí, digitálním satelitem, minibarem a rozměrnou terasou.
                  

/ok/