Vyšlo 7.9.2011

              E-mail

enší a střední firmy


Ke komfortnímu telefonování nestačí jen dobrý telefon

Co dělá Galaxy S II nejlepším „mobilem“ současnosti

Výborný model s perfektním displejem, dvoujádrovým procesorem, velmi nízkou hmotností „tenký jako Twiggy“. Tak by se dal v rychlosti charakterizovat poslední hit mobilního nebe z dílny Samsungu. V čem však dle našeho názoru drtí konkurenci ještě více je příslušenství. K čemu by vám byl sebelepší telefon, kdyby neměl například dostatečně komfortní nabíjení či pohodlný držák do auta? Samsung u tohoto modelu neponechal nic náhodě a vyrazil již v počátku prodeje na trh s nezvykle širokou škálou doplňků a příslušenství. To je neobvyklé hned ze dvou důvodů. Za prvé u většiny konkurence přichází příslušenství poněkud pozdě za novinkou. Za druhé český trh bývá zásoben pouze nejnutnějším, aby se prodávalo pěkně ve velkém, což považuji za neodpustitelné pohrdání s českým spotřebitelem. Nehovoře o tom že velmi často je tzv. originální příslušenství nesmyslně drahé. Samsung šel na to u Galaxy S II zcela odlišně. Vytvořil širokou paletu běžného i zcela ojedinělého příslušenství. Na trh poslal v zápětí po začátku prodeje „esdvojky“ a ještě k tomu za rozumné ceny. A to nejen na velkém evropském trhu ale i u nás. Tedy počin poměrně nestandardní. Některé jednotlivé modely jsou tak zajímavé že jsme se rozhodli jím věnovat podrobněji.

 

     
      Držák do auta

Power Pack

Už se vám někdy stalo, že jste zapomněli nabít telefon a nemáte u sebe nabíječku či zásuvku? Na to má Samsung Power Pack, který je v provedení pro S II úžasná věcička ve tvaru pouzdra na telefon. Díky tomu, že jak S II tak i pouzdro jsou velmi subtilní stavby tak celý komplet, který vám přidá 1 300 mAh, působí jako větší telefon. Neznalý nepozná, že jde o telefon s přídavnou baterií. Systém funguje tak, že po sestavení můžete mít druhou baterii jako záložní a nebo si za provozu můžete nabíjet záložní baterií v telefonu. Po získání dostatečné rezervy vaší hlavní baterie pouzdro můžete sejmout. V praxi se ukázalo, že je toto řešení vynikající především díky nezávislosti na zdroji elektrické energie. Vyhovuje v podstatě ve všech podmínkách a opticky je více než zdařilé. Dokovací stanice je zcela standardní produkt, který má každý slušný telefon. U  SII si však zaslouží pozornost pro některé, ne zcela obvyklé vlastnosti. Má například ovládání hlasitosti. Zvuk z reproduktoru telefonu je veden zvukovodem v těle dokovací stanice, což zvyšuje a zkvalitňuje výsledný zvuk. Její součástí je i audio výstup. Stanice je relativně útlá a nenáročná na prostor. Vzhledem k dobré kvalitě zvuku s možností korekce je velmi vhodná především pro delší hovory. Tvar a profil stanice umožňuje vyjmutí i zasunutí telefonu jednou rukou. Neobvyklým produktem je naopak echo stanice, která je vhodná především pro přehrávání písniček. Soustava zvukovodů vytváří plnější podání hudby, zvýrazňuje basy bez potřeby externího napájení.

       

Držák do auta je také spíše standardní záležitostí avšak tento je lépe konstruován než bývá obvykle. Doplněný je nabíječkou a propracovaným systémem zasunování vstupního konektoru. Zatímco rameno a přísavka jsou kompaktní a relativně robustní, vlastní držák telefonu je jemný a opticky nezvýrazňuje siluetu telefonu. Otvor v jeho horní části umožňuje mimo jiné snímat kamerou situaci před vozidlem. Další neméně zajímavou vychytávkou je například alternativní silnější baterie. Díky výměnnému zadnímu krytu je výsledný tvar zcela přirozený a pravidelný. Na první pohled tak nepoznáte, která je momentálně součástí telefonu. Nabíječka samotných baterii také není špatná věc. Ten, kdo potřebuje dostatečnou rezervu může nabít náhradní baterie, aniž by musel mít telefon na nabíječce. Dalšími  samozřejmými doplňky jsou datové kabely, adaptér HDMI. autonabíječky, USB redukce, či stojan pro nabíjení standardních 1650 mAh baterií.    

  
Petr Řezáč   

 

                

 

 

     

¨

Jedno nebo dvě jádra. Mobily pod mikroskopem
Nové technologie vytvářejí z dotykových mobilů dobrá multimediální centra

Chytré mobilní telefony –
užiteční pomocníci i zábavní společníci

Neomezené SMSkování

Nokia E63 – telefon pro pohodlné psaní emailů

Emporia Life - mobil pro seniory