Kde budete bydlet na své dovolené?

Naše typy pro vaši dovolenou

Jaký hotel  si představujete ?

Rhodos - Hotel Kabanari Bay

Na Rhodosu můžete mít vše co si přejete od super hotelů s pěti hvězdičkami s obrovským all-inclusive až po hotely rodinného typu. Těch je sice méně, ale stojí většinou za to. Sice přijdete o pár bazénů /špičkové pěti hvězdičkové hotely jich mají většinou několik/, ale většinou vám to vynahradí příjemná atmosféra těch meších.
Každý také preferuje jiný způsob ubytování. Někdo touží po klidu a odlehlejším místě, někdo chce zábavu a ruch velkých hotelů mu vyhovuje. My se na svých cestách rozhlížíme kolem sebe a hotely (nebo apartmány), které se nám líbí vám budeme představovat.

Hotel Kabanary Bay

Tříhvězdičkový hotel Kabanary Bay najdete v jihovýchodní části ostrova Rhodos. Je to malý hotelový komplex, který se sestává z několika malých modulů, z nichž každý obsahuje pouze malou část pokojů a vzhledem k promyšlenému začlenění do prostoru vypadá celek relativně malý. Hotel je vhodný pro ty, kdo netouží po velkém ruchu, hledají klid a volné pláže. Celý objekt má kapacitu kolem 160 lidí, tedy dost na to, aby jste si připadali osamoceně a na druhé straně málo na to, aby jste neměli dostatek soukromí. Mezi jednotlivými moduly je věc v místě dost málo vídaná, tedy obrovská rozloha udržovaného anglického trávníku a dostatek zeleně, což na tomto nejslunnějším, většinou vyprahlém ostrově není vskutku samozřejmé a ani obvyklé. Mnoho hoteliérů se snaží proto nahradit velké plochy jiným povrchem například dlažbou či mramorem, což však je alespoň pro mne  na dovolené rozdíl nesrovnatelný, zvláště když trávník není pouze kolem bazénu, ale i na volejbalovém hřišti i na dalších oddechových místech. 

Každý pokoj je opatřený větší či menší terasou a pokoje jsou situovány buď k moři nebo právě do zahrady s bazénem. Místnosti jsou velmi příjemné a jsou vybaveny klimatizací, sociálním zařízením, dostatkem úložného prostoru. Televizi, ledničku ani fén v nich nenajdete. Ostatně lednici potřebovat ani moc nebudete. Hotel poskytuje služby all-inclusive ve verzi lite. Snídaně oběd i večeře se podávají formou bufetu. Přes den mají hosté k dispozici zdarma nealkoholické nápoje, pivo a místní destiláty. Pokud byste do tohoto hotelu přijeli, a měli například zajištěnu jen polopenzi, tak se bezdiskuzně vyplatí přikoupit na místě all-inclusive, která zde stojí pouhých 10 Euro na osobu. Za tuto cenu dostanete oběd a nápoje po celý den zdarma.

Ubytování zde stojí 25 Euro na den pro jednu osobu včetně all-inclusive (v plné sezoně 30 Eur). Pro hosty hotelu je určena hotelová pláž, kde jsou k dispozici lehátka a slunečníky zdarma. (To je důležité a vždy se informujte jak je to u hotelu s pláží, protože pokud hotel tuto službu neposkytuje, tak 1 osoba platí za lehátko a slunečník 3 – 3,50 Eura)

Hotel v sobě spojuje zdánlivě protichůdné požadavky, a to že přestože je malý, komfortem se vyrovná i těm nejnáročnějším hotelům. Zásluhu na tomto má především ředitel hotelu, Theodoros Divanis (obr.vlevo), který v minulosti vedl největší hotely na Rhodosu. Získané zkušenosti uplatnil i v rodinném hotelu Kabanari Bay.

Poloha hotelu

Hotel leží v klidnější části ostrova, 65 km od města Rhodos, na JV pobřeží, které je omýváno klidným Středozemním mořem. (Západní strana ostrova má Jónské moře, které je podstatně bouřlivější). Je tedy ideální pro dovolenou s dětmi. Umístění hotelu zaručuje klid. Není ve městě ani ve vesnici, leží asi 150 m od moře mezi městečky Kiotari a Gennadi – vzdálenost od obou je asi 3 km. Poměrně velký supermarket je asi 400 m od hotelu na hlavní silnici, takže nakoupit si můžete nedaleko. Jinak doporučujeme si na pár dní půjčit skútr nebo auto, protože Rhodos je krásný ostrov s mnoha zajímavostmi a stojí za to je vidět (více si můžete přečíst zde, ceny za půjčení dopravního prostředku najdete také zde).  Pokud si budete chtít půjčit auto, tak vám jej dovezou až před hotel.
Vydáte-li se po klidné plážové silničce (opravdu je bez provozu) směrem ke Kiotary, tak narazíte na různé bary a restaurace za velmi slušné ceny. Nechybí ani restaurace s rybími specialitami.

Pláže jsou pískovo oblázkové, moře čisťoučké, většinou klidné s pozvolným vstupem do vody, na pláž je to asi 100 m. K dispozici jsou zdarma slunečníky a lehátka, pláže nejsou přeplněné a pokud byste chtěli být sami, tak stačí ujít pár metrů a máte pláž sami pro sebe. Na pláži je také bar (je veřejný a placený), hotelový bar najdete u hotelového bazénu. U bazénu se také odehrávají různé programy pro děti a večerní zábava, kterou organizují animátoři. Pokud hledáte hotel bez animátorů, tak se vám to povede jen velmi těžko, ale je nutno říci, že v Kanabari jsou animátoři decentní, dopoledne mají cca 1 program na pár minut a večer musíte počítat s hlasitou hudbou a zábavou hostů. Přes den se nepouští hlasitá hudba a je klid.

Pokud by vám vadil hluk večerní zábavy, tak je možné se ubytovat v nedalekých apartmánech (toto je možné jen při individuelní cestě a neorganizuje to cestovní kancelář), kde zaplatíte 15 Euro za osobu, noc a polopenzi (stravujete se v hotelu) nebo 25 Euro za all-inclusive.

Hotelová kuchyně nabízí hodně zeleniny a ovoce, vždy najdete rybu, většinou i skopové maso nebo vepřové maso, řecké speciality, těstoviny a sladké zákusky a zmrzlinu.

Děti i dospělí mají k dispozici volejbalové hřiště – u hotelu travnaté a pláži s pískem, pinpongový stůl, kulečník, houpačky.

Pobyty v tomto hotelu si můžete objednat v cestovní kanceláři Firo Tour (www.firotour.cz) nebo individuelně hotel i apartmány přímo od majitele na www.kabanarybayhotel.com

Naše hodnocení: tento hotel doporučujeme, je menší, v zeleni, kousek od pláže, klidný (až na večerní zábavu). Služby  i bufetová kuchyně jsou slušné. Pro rodinnou dovolenou je naprosto ideální.

/ok/
Petr Řezáč

 

 

         Z obsahu