Hobby a domácnost

Třídenní strniště na tváři

Aktualizováno: 14.12.2016

Trend, který stále „frčí“

Nic nového pod sluncem. Ústup klasických holicích strojků dále pokračuje. Ty zastřihávací se však lehce proměňují.
Vybrat strojek pro péči o tvář není žádná legrace. Muži, kteří volí klasickou vizáž „dokonale oholen“ jsou na tom ještě relativně velmi dobře. Holit se mohou klasicky žiletkou, či širokým spektrem dnes již kvalitních modelů. S vousy je to horší. A to nejen proto, že na rozdíl od klasiky je zde potřeba několik rozdílných technik. Moderní sestřih „třídenní vous“ je jednou z nejnáročnějších disciplín. Především proto, že jeho délka okolo 0,4 milimetrů je pro současné technologie často oříškem.
Současná nabídka zastřihávacích strojků vychází velmi zjednodušeně ze dvou zásadních konstrukcí. Upravený, či doplněný holící strojek nebo upravená „mašinka“ na sříhání vlasů. Dle našeho názoru je nejlepší ten model, který má vyvážené vlastností při co nejširší škále užitných vlastností, které však bývají často protichůdné. Udělat proto jeden model, který umí všechno je velmi náročné. Často ty hodně univerzální jsou většinou pouze průměrné, byť v několika disciplínách zároveň. Na druhé straně nikdo nemá touhu používat několik strojků současně.

Technické trendy

Již delší dobu někteří výrobci prosazují systém k odsávání vousů. Takový malý vysavač, jež má zamezit nutnosti uklidit prostor, kde si tvář zvelebujete. Druhým trendem, v poslední době také velmi frekventovaným, je systém podrobných informací o provozním stavu. Tedy o době, která zbývá do vybití baterie či naopak při nabíjení, jaká část je již hotova. Tak jako i v ostatních oborech, které jsou závislé na bateriích je aktuálním tématem rychlonabíjení.

Jak jsme testovali

Zajímal nás dekarovaný výkon, kvalita a především přesnost zastřihávání vousů. Také nás zajímaly inovativní prvky, které mohou posunout obor dále, a to nejen v oblasti komfortu, ale pokud možno i novými vlastnostmi.
Vzhledem k tomu, že všechny námi testované modely byly vybaveny akumulátory, zkoušeli jsme, jestli jejich deklarovaná výdrž odpovídá realitě. Příjemným zjištěním pro nás bylo, že nikde nebyla odchylka, která by významnějším způsobem neodpovídala slíbeným hodnotám. Velký rozdíl byl především v signalizaci a kontrole nabíjení, od přesných informací momentálního stavu až po modely, kde se například nezobrazí ani dokončení nabíjení.