Sport a zdraví

Ani levné in-line brusle nemusí být špatné

Aktualizováno: 04.07.2012

I v této cenové kategorii platí, že in line brusle, jsou výborným sportovním náčiním. Přestože patří do velmi příznivé cenové kategorie, dají se vybrat i velmi zajímavé modely, které vám mohou dělat radost i relativně velkou dobu. Právě tady se ukázalo, že nižší střední a střední třída je často pouze o odvaze prodejce vytvořit „ napálit cenu“ či pracovat na „běhu na dlouhou trať“ tedy touhou, aby se zákazník dlouhodobě vracel. I když v této kategorii nemůžete očekávat poslední technické „výkřiky“ i tady mohou být velké rozdíly.

Jak brusle vybírat
V této kategorii se klasických tkaniček pravděpodobně nezbavíte. Ale to však není zásadní problém. I ty se většinou dají utáhnout velmi přesně pouze to trochu déle trvá než při použití moderních rychlo utahovacích systémů. Tak  tedy, co je důležité . Zjednodušeně. Pevnost a kvalita stavby boty patří mezi zcela zásadní vlastnosti pro kvalitní bruslení. Dalším určujícím faktorem jsou ložiska a kolečka. Kvalita ložisek je zcela zásadní především proto, jak velký valivý odpor musíte překonávat. Bohužel jak praxe ukázala, hodnoty ložisek na nich uvedené mohou být  často pouze marketingovým tahem. A tak když máte na bruslích za tisíc korun označení ABEC 7 či ABEC 9 (uznávaná špičková  ložiska) nejásejte předčasně. Pouhým volným otáčením koleček často poznáte, že tak dobré to zase být nemusí. Velmi podstatný je i materiál použitý na nože. Zvláště v této kategorii na nás působily plasty nedůvěryhodně a jak praxe ukázala tak velmi oprávněně.

Kde jsme nakupovali
Tentokrát jsme udělali velkou výjimku. Nejen že jsme se poohlédli v českých prodejnách a supermarketech ale také v obdobných prodejnách v Rakousku a Německu. Důvod byl jednoduchý. Oba jmenované státy s námi mají relativně dlouhé společné hranice a u mnoha českých měst jsou obdobná města obou sousedů tak blízko, že se českým zákazníkům tam vyplatí jezdit nakupovat pravidelně. Jak je všeobecně známo, tak je velmi často především v supermarketech jmenovaných zemí srovnatelné zboží často buď levnější nebo kvalitnější. To se prokázalo i v našem testu.

Petr Řezáč