Tabarka, jeden z rájů Tuniska

Tabarku najdete v severozápádní části Tuniska v překrásné malebné přírodě a je rájem pro ty, kteří chtějí poznat nepoznané a prodloužit si prázdniny.  Najdete zde klid, široké písečné pláže a neuvěřitelnou ochotu lidí,kteří se o vás starají. A to nemluvím jen o těch, kteří to mají v popisu své práce, ale i o všech, se kterými se zde setkáte. Všichni jsou zde velmi milí, přátelští a rozhodně zde máte pocit, že jste zde vítaní. Absolutním šokem bylo přivítání na letišti v Tabarce v češtině rodilým tunisanem a nasměrování do správného autobusu, který nás odvezl do vašeho hotelu.  My jsme se do  Tuniska přijeli nejen zrekreovat a trochu si prodloužit léto, ale také hrát golf.

Právě Tunis je rájem pro milovníky této hry. V Tabarce je jedno z osmi golfových hřišť a golfová sezona tu začíná v říjnu. Hřiště jsou umístěna u pobřeží, takže několik jamek hrajete přímo na břehu moře, další zpestřují umělá i přírodní jezera. Zkrátka v Tunisu nemusíte jen ležet na břehu moře.

Zkušenější návštěvníci jižněji položených zemí mi jistě dají za pravdu, že ideální je navštěvovat tyto země mimo hlavní letní sezonu, protože je zde pro nás příjemnější počasí. Teď v září se zde teploty pohybují kolem 25 - 28 stupňů Celsia. 

Tabarka

leží v překrásné malebné přírodě, je zasazena do hornaté krajiny s písečnými plážemi, korálovými útesy, skalami a zalesněným vnitrozemím. V lesích rostou korkové duby, eukalypty a díky částečně skalnatému pobřeží, písečným plážím a piniovým lesům je zde ráj nejen pro koupání, ale i pro rybaření a potápění. Moře s rozmanitou florou a faunou je rájem pro potapěče. 
Pokud by jste se chtěli vydat do Tabarky, tak budete ubytováni v jednom z pěti luxusních hotelů, které jsou od centra Tabarky, rybářského městečka, vzdáleny do tří kilometrů a všechny leží buď na břehu moře, nebo jsou od moře vzdáleny maximálně 300 metrů. My jsme ubytováni v hotelu Riu Mehari a musím říci, že jsme po našem příjezdu byli velmi překvapeni perfektním servisem a navíc skvělou kuchyní. Vaří zde nejen národní jídla, ale i evropskou kuchyni. Takže pokud nemáme chuť na ryby a další mořské potvory, tak se můžeme vrátit Nejtypičtějším rysem Tabarky je stará Janovská pevnost z 16. stol., která poskytuje krásný výhled na město i ostrov a s přístavem v Tabarce je propojena silnicí, kterou zde postavily Kartaginci. Hlavní ulice Tabarky lemují hospůdky, kavárny a obchůdky, ve kterých se dají výhodně nakoupit např. řezbářské výrobky, korálové šperky či vodní dýmky. Tabarka se sice také cestovnímu ruchu přizpůsobila, ale uvidíte zde i to, jak opravdu Tunisané žijí.

Pokud budete chtít vidět více než Tabarku a okolí, pak můžete využít nabídky cestovní kanceláře a jet se podívat třeba Tunisu-hlavního města, Kartága a nebo třeba vyjet na safari na Saharu. Případně ke kratšímu výletu po okolí můžete využít služeb taxislužby, protože tak levné taxi jsem ještě ve světě neviděla. Za pět kilometrů jsme zaplatili 1,5 tuniských dinárů, což je cca 30 Kč.

 Olga Řezáčová 

         Z obsahu