Dovolená na Bolu, na ostrově Brač, 

aneb chcete se potápět nebo si půjčit loď ?

Jedete na dovolenou do Chorvatska ?  Pokud jste se rozhodli jet po vlastní ose autem, tak pokud vás zrovna nebaví ležet celý den na pláži a opalovat se, pak  si sebou  můžete vzít sportovní vybavení a i auto vám poskytuje možnost výletů a dalších možností. Nicméně pokud přiletíte, tak jste odkázáni na nabídku místních služeb. A na Brač se většinou létá.

My jsme se zajímali o to, jaká je nabídka v oblasti sportovních aktivit a kolik vás to bude stát. Průzkum jsme dělali na ostrově Brač v městečku Bol.

Nautic center Bol

V nabídce Nautic centra na Bolu jsme našli vše, co nás zajímalo, a to jak z vodních sportů, tak nechyběla nabídka pro ty, kteří se rozhodnou pro suchozemské výlety. Těm se nabízí možnost zapůjčení silničního skútra, kola, či auta.

Potápění
Zde se můžete potápět se zkušeným instruktorem, půjčit si vybavení na potápění, eventuelně – pokud máte vlastní potápěčskou výbavu a nevlastníte chorvatskou licenci na potápění, pak je možné se domluvit a využít licence Nautic centra.. Mají zde 30 kompletních potápěčských sad za potápěním se vyjíždí na lodích pro 25, 10 nebo 6 osob. Lahve plní kompresorem s kapacitou 450l/min. Také si zde můžete udělat potápěčský kurz zakončený zkouškami.
A kolik zaplatíte? Pokud jste naprostí začátečníci a chcete si vyzkoušet co to potápění vlastně je, pak za zkušební ponor včetně zapůjčení vybavení a instruktáže zaplatíte 35 EUR.

Půjčování motorových lodí
Vybírat můžete z poměrně slušné nabídky. Menší otevřený laminátový člun 5 m s 8 HP motorem stojí 50 EUR na den, člun s kajutou s 10 HP motorem stojí 70 EUR, pokud chcete sportovní rychlou loď, pak za člun s 90 HP motorem zaplatíte 170 EUR za den.

Nautic center ale poskytuje i další vodní radovánky – vodní lyžování, jízdu na banánu nebo v kruzích za motorovým člunem, či půjčování vodních skútrů.

A až vás to přestane bavit ve vodě tak si od Nautic centra můžete půjčit auto, silničního skútra nebo kolo, eventuelně si pronajmout apartmán.

          

Nautic centrum najdete na pláži cestou z Bolu na známou pláž Zlatni rat pod hotelem Bretanide.  Nedaleko od Nautic centra je i obrovský tenisový areál s 21 kurty, takže pokud hrajete tenis, doporučujeme sebou vzít tenisovou raketu. Za hodinu hraní na kurtu zaplatíte 
50 Kun.


       

                

Olga Rezacov

         Z obsahu