ÚVOD

16.10. 2000 

Vítr fouká do plachet, vaše loď tiše klouže po vlnách, vy máte dovolenou a s rodinou nebo přáteli plujete po moři či přehradě, skvěle relaxujete a poznáváte nová místa. Hezká představa – jen potřebujete loď. A máte z čeho vybírat. Můžete zvolit  velkou loď , na které můžete strávit celé prázdniny nebo menší pro víkendy. Plachetnice  nás nabízejí nejen prodejci, ale i čeští výrobci.

  AVAR VENTO 26

Sice zde nenajdete kompletní přehled nabídky na českém trhu, ale rozhodně zde každý zájemce o koupi lodě může najít loď dle svých představ, případně kontaktovat prodejce, který vás seznámí se všemi loděmi výrobce, kterého zde zastupuje. V každém případě máte možnost porovnání jednotlivých značek i cen.
Až si loď budete vybírat, pak se rozhodně informujte na její standardní výbavu, která je zahrnuta v uváděné ceně. Někteří výrobci vybavují lodě tak, že můžete vyplout v podstatě hned, jiní zase uvádějí cenu na první pohled velmi zajímavou, ale chybí třeba plachty, stěžeň, různé kování apod. Ceny uvedené v katalogu jsou pro zákazníka orientační. Nezapomeňte na to, zda obsahují clo, DPH, dopravu. Možná vám již lodě učarovaly a chcete si některou pořídit. Pak i zde platí – objednejte si ji včas, nejlépe v listopadu, nebo prosinci a můžete na příští dovolenou vyplout vlastní lodí. Šťastnou plavbu.                                                  

                                                                                      Olga Řezáčová