Garmin-Asus nüvifone M20
navigace, telefon a mobilní kancelář


Koncem února na mobilním kongresu v Barceloně představila Aliance společností Garmin a ASUSTek nový Garmin-Asus nüvifone M20. Navigační komunikátor je postaven na platformě Windows Mobile 6.1, spojuje v sobě výkonný navigační přístroj, mobilní telefon a PDA (osobní digitální asistent), podporuje lokalizační služby a bude vyráběn ve čtyřech barevných variantách. Garmin-Asus nüvifone M20 byl vytvořen tak, aby plně vyhovoval požadavkům uživatelů, kteří se často přemísťují z místa na místo, potřebují být v neustálém kontaktu s okolím a současně se neobejdou bez svých soukromých či pracovních dokumentů.

   

 Jednotlivé funkce navigačního komunikátoru se výborně doplňují a přitom si nekonkurují. Uživatel svým chováním sám rozhoduje o tom, kterou aplikaci/funkci bude právě používat. V automobilu je možné nüvifone M20 uchytit do stojánku s přísavkou na okno a využít GPS navigaci s hlasovým výstupem, která zobrazením trasy a pokyny krok za krokem dovede
řidiče k zadanému cíli. Při chůzi stačí změnit profil z automobilové na pěší navigaci a přístroj změní trasu tak, aby využil pohyb v pěších zónách, nadchodech, podchodech atd. Ve všech navigačních režimech jsou k dispozici předinstalované mapové podklady Navteq pro Severní Ameriku a/nebo Východní a Západní Evropu a rozsáhlé databáze bodů zájmu POI. Uživatelé mohou využít pravidelné aktualizace map až až 4x ročně. Další funkcí nüvifone M20 je telefonování, při kterém komunikátor dokáže pracovat ve všech současných GSM sítích, k dispozici je také rychlé připojení k internetu. V telefonním seznamu mohou být ke každému jménu a adrese přiřazeny souřadnice využitelné pro rychlou navigaci na cílové místo. Funkce geotagging je dostupná i pro krátké textové a obrazové zprávy, lze ji použít v elektronické komunikaci a může být přidána k fotografiím pořízeným vestavěným fotoaparátem s 3megapixelovým čipem.
V režimu mobilní kanceláře využívá Garmin-Asus nüvifone M20 sílu operačního systému Windows Mobile 6.1 a aplikace pro práci s dokumenty MS Office, přehrávání běžných formátů fotografií, audia a videa, nebo práci s elektronickou poštou. Aplikací pro tento operační systém je celá řada a uživatel může zvolit software podle svých potřeb.

I přes nabízené funkce zůstává nüvifone M20 díky svým malým rozměrům a hmotnosti snadno přenosným zařízením. Rychlou odezvu aplikací zajišťuje procesor Qualcomm MSM7200A s pracovní frekvencí 528 MHz, spolupracující se 128 MB RAM. Pro uživatelská data je připraveno 4 nebo 8 GB paměti, případně až o 16 GB na paměťové microSD (SDHC) kartě. Barevný dotykový podsvícený displej má úhlopříčku 2,8 palce (71 mm) a rozlišení 480 x 640 obrazových bodů. Grafické rozhraní lze ovládat prstem nebo pomocí dotykového pera, displej zobrazuje aplikace na šířku i na výšku. Výbava obsahuje instalační software, stojánek navigace do automobilu, napájecí kabely pro 12V a 220V a propojovací mini-USB kabel. K synchronizaci a přenosu dat lze použít i Wi-Fi a Bluetooth bezdrátové připojení.

Cena Garmin-Asus nüvifone M20 dosud nebyla přesně stanovena, s uvedením do prodeje se počítá v prvním pololetí 2009.

/ok/


 

         Z obsahu