Audi A5/S5 Cabriolet

Tento čtyřmístný kabriolet s plátěnou střechou kombinuje sportovní charakter s fascinací jízdy bez střechy, komfortem a praktickou konstrukcí pro každodenní využití. Novinka od Audi se stává atraktivním kabrioletem střední třídy díky široké nabídce výkonných motorů, agilního podvozku a široké škály luxusní výbavy. Na český trh přijde A5 Cabriolet ve druhém čtvtletí příštího roku.

Dlouhá kapota, ostré linie, vlnitá linka ramen, elegantně klenuté plochy, velká kola, nápadná příď a výrazná záď vytváří společně celkový obraz dynamické elegance. A5 Cabriolet je dlouhý 4,63 m, široký 1,85 m, ale vysoký jen 1,38 m. To jsou nejsportovnější proporce v této třídě.

Jako všechny otevřené modely od Audi dostal i nový A5 Cabriolet klasickou plátěnou střechu, která mu propůjčuje okouzlující křivky dynamické elegance. Lehká plátěná střecha se zcela automaticky otevře za 15 s a zavře za 17 s. Obojí je možné do rychlosti jízdy až 50 km/h.

Otevřená střecha Audi A5 Cabriolet se složí do zavazadlového prostoru tak geniálně, že zabírá jen velmi málo místa. Z celkových 380 litrů pak zbývá celých 320 litrů, což je nejlepší hodnota ze všech konkurentů. Sklopná opěradla zadních sedadel s průvlekem pro přepravu dlouhých předmětů umožňují zvětšit úložný prostor dokonce až na 750 litrů.

A5 Cabriolet přijde do prodeje se třemi zážehovými a dvěma vznětovými motory s výkony od 132 kW (180 k) do 195 kW (265 k). Všech pět motorů pracuje s přímým vstřikováním paliva a čtyři z nich jsou přeplňované turbodmychadlem. Přenos hnací síly může zajišťovat šestistupňová mechanická převodovka, bezestupňová převodovka multitronic nebo bleskurychle řadící sedmistupňová skříň S tronic. Kromě pohonu předních kol připravila firma Audi pro silnější motory trvalý pohon všech kol quattro, který může být na přání doplněn inovativním sportovním diferenciálem, jenž rozděluje hnací sílu variabilně mezi zadní kola, čímž se zvyšuje dynamika
a bezpečnost jízdy.

Výjimečnou pozici dynamického špičkového modelu nové modelové řady zaujme S5 Cabriolet, jehož třílitrový motor V6 TFSI nabízí díky přeplňování kompresorem impozantní výkon 245 kW (333 k) a točivý moment 440 N.m. Výsledkem jsou působivé jízdní výkony a okamžitá reakce na sešlápnutí pedálu plynu. Atletický charakter modelu Audi S5 Cabriolet podtrhuje trvalý pohon všech kol quattro, sportovní podvozek s osmnáctipalcovými koly a řada speciálních prvků výbavy.

První zákazníci dostanou své Audi A5 Cabriolet ve druhém čtvrtletí roku 2009.

/ok/


 

         Z obsahu