Nová Zafira a Astra OPC

V Ženevě Opel představil dvě světové premiéry: Novou Zafiru a novou Astru OPC. Nová Zafira vyniká dynamickým designem, jízdními výkony a prostornějším, kvalitně propracovaným interiérem. K dalším přednostem druhé generace sedmimístného bestselleru, který se na automobilovém trhu objeví  v červenci, patří široká škála motorů (objem 1,6 l až 2,2 l, výkon 100 k až 200 k) a sofistikované technologie. 

Za nepřekonatelnou flexibilitu vděčí Zafira svému unikátnímu systému uchycení sedadel Flex7. V nové Zafiře si odbývá debut také inovativní panoramatická střešní okna, navozující v interiéru vozu příjemně vzdušný pocit, a originální konzole táhnoucí se středem po celé délce stropu s integrovanými odkládacími schránkami.

Na loňském podzimním autosalonu v Paříži představil Opel dravý koncept Astra HPC (High Performance Concept). Nyní na jarním autosalonu v Ženevě se ve světové premiéře představila jeho produkční verze - Opel Astra OPC. Nová Astra OPC, která bude na trh uvedena ještě letos na podzim, vychází z třídveřové Astry GTC a přesvědčivým způsobem dává najevo sportovní potenciál modelů řady Astra nové generace. 

Pohonnou jednotkou Astry OPC je přeplňovaný zážehový motor 2.0 Turbo o výkonu 176 kW/240 k, který je standardně propojený s manuální šestistupňovou převodovkou. Přeplňovaný motor, který dosahuje nejvyššího točivého momentu 320 Nm, dokáže Astru OPC zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než sedm sekund a umí jej rozjet na více než 240 km/h. 

/al/

 

         Z obsahu