Volkswagen Tiguan zahajuje prodej

Zahájení prodeje 18. října společně s premiérou na výstavě Autoshow Praha

Nový model Tiguan představí značka Volkswagen v české předpremiéře na výstavě Autoshow Praha, která začíná 18. října. Od tohoto dne je také možné nový Tiguan objednávat. Novinka wolfsburské automobilky, která se pohybuje na rozhraní mezi městským světem a nekonečnou krajinou či mezi prací a volným časem, přijede do českých autosalonů na přelomu letošního roku. Cena bude startovat na 772 600 Kč za verzi Trend & Fun s motorem 1.4 TSI (110 kW/150 k) a na 797 200 Kč s motorem 2.0 TDI DPF (103 kW/140 k).

Novinku značky charakterizuje kombinace síly a elegance. Tiguan je všestranně využitelný automobil s vysokou užitnou hodnotou, s průkopnickými technologiemi a s jízdní charakteristikou, která je stejně tak agilní jako komfortní. Volkswagen bude model Tiguan unikátně nabízet pouze s přeplňovanými motory: zážehovými jednotkami TSI poskytujícími výkony 110 kW (150 k), 125 kW (170 k)* a 147 kW (200 k)* a vznětovými motory TDI s výkony 103 kW (140 k) a 125 kW (170 k)*. 

Díky svým velmi výkonným agregátům může Tiguan táhnout přívěsy až do hmotnosti 2500 kg (verze Track & Field 2.0 TDI/103 kW).

V nabídce budou od počátku dvě karosářské verze lišící se zejména v řešení přední partie vozu. Verze „Trend & Fun” a „Sport & Style” jsou navrženy vepředu s maximálním nájezdovým úhlem 18 stupňů. Verze Tiguan „Track & Field” určená pro ještě náročnější offroadový provoz má přední nájezdový úhel dokonce 28 stupňů.

Po stránce elektronického vybavení Tiguan předstihuje svou konkurenci ve třídě SUV. Základní schopnost vozu, offroadovou funkci, perfektně zabezpečuje elektronický systém Tiguanu - a to na jediný stisk spínače, kterým se aktivuje offroad režim. Tato funkce, která výrazným způsobem zvýší offroadové schopnosti vozu, se bude sériově dodávat do všech verzí pro český trh. Dalším příkladem elektronického vybavení Tiguanu je navigační systém s rádiem zcela nové generace zahrnující i zpětnou kameru či automatický parkovací systém Park Assist (oboje za příplatek).

Nový Tiguan převyšuje konkurenci také pokud jde o bezpečnost. Potvrzují to nedávné testy organizace Euro NCAP, která nový Tiguan „proklepla“ ještě před jeho uvedením na trh. A výsledky jsou prvotřídní: Celkově se Tiguan stal nejlepším vozem ve své třídě! 

* Verze s těmito motory přijdou na český trh v průběhu 1. poloviny roku 2008, příští léto rovněž doplní nabídku Tiguan s pohonem pouze předních kol.

  /ok/

 

         Z obsahu