Punto třetí generace vyjíždí na náš trh

Hezčí a větší a prostornější. Nové Punto představuje změny opravdu revoluční. Připomíná vůz daleko větší kategorie a při navrhování nadčasového designu měl známý designér Giorgietto Giugiaro opravdu šťastnou ruku. Vzhledem se zařadilo mezi ta auta, která stárnou velmi pomalu. V Čechách se s uvedením na trh počítá v lednu příštího roku.

 

A co nové Punto přinese nového? Zákazník si může vybrat ze široké škály motorizace. Základní jednotku tvoří osmiventilová dvanáctistovka s výkonem 65k, která Punto provází již od počátku jeho existence. Ta je doplněna v produkci Fiatu relativně novou čtrnáctistovkou, zde vyladěnou na 77 koní. Následuje široká nabídka vznětových motorů - od moderního Multijetu 1,3 16v ve dvou výkonových provedeních 75 a 90 koní až po silný Multijet 1,9 také se dvěma výkony - 120 a špičkových 130 koní. Všechny verze od 90k mají navíc šestistupňovou manuálně řazenou převodovku.

  Grande Punto nabízí čtyři úrovně výbav - Active, Dynamic, Emotion a pro sportovně naladěné jedince verzi Sport. Každý si tak může vybrat výbavu přesně dle svých představ. Všechny verze jsou vybaveny bezpečnostními prvky a komfortní výbavou, jako jsou airbagy vpředu, ABS, elektrický posilovač řízení DualdriveTM, anebo elektricky ovládaná přední okna a centrální zamykání.

V porovnání s předchozím modelem nové Punto znatelně vyrostlo.  Uvnitř zdá být skutečně prostorné, navíc si můžete objednat moderní a odvážné barevné kombinace interiéru.

Punto se bude stejně jako u předchozích verzí nabízet ve třídveřové a pětidveřové variantě. Cena nejlevnější třídveřové dvanáctistovky ve výbavě Active začíná na 279 900 Kč, nejlevnější diesel je za 339 900 Kč, nejsilnější devatenáctistovka s bohatou výbavou Sport je za 472 900 Kč. Pětidveřová verze stojí o 15 tisíc víc.

Předchozí model Punta zůstává v prodeji ještě celý rok 2006 pod názvem Punto Classic.

Nový Fiat Punto získal ocenění 5 hvězdiček v testu bezpečnosti EuroNCAP a titul ‘Zlatý volant 2005’ – nejprestižnější německé ocenění udělované porotou automobilových odborníků a závodníků a významných osob ze světa zábavního průmyslu.

/al/

 

         Z obsahu