Nové Audi A8  - Sportovní, luxusní a výkonné


Druhá generace úspěšného luxusního Audi A8 již vznikla ve více než 100 000 exemplářích, oslovila více zákazníků, než generace první a ve stagnujícím segmentu luxusních limuzín rok od roku zvyšovala svůj podíl. Nové Audi A8 přináší řadu novinek do všech modelů řady, která zahrnuje takové verze jako Audi A8 6.0 W12 nebo Audi S8. Výjimečné postavení řady A8 bude od nynějška posilovat ještě preciznější řízení, vyšší komfort odpružení a nižší vnitřní hluk, ale také drobná vylepšení exteriéru a interiéru.

        

Charakter automobilu tvoří jedinečná kombinace vlastností, které je nezbytné průběžně zdokonalovat. Tak například přímější hřebenové řízení s variabilním převodem a posilovač řízení servotronic, jehož variabilní účinek je optimální v každé jízdní situaci, přispívají k mnohem přímějším reakcím vozu na pokyny řidiče. Přepracovaný podvozek vyústil v preciznější ovladatelnost. 

Zlepšené ovladatelnosti odpovídá vysoký jízdní komfort. Adaptivní pneumatické odpružení je nyní mnohem citlivější svou odezvou na jemné nerovnosti. Elektronicky řízené tlumiče s proměnlivou charakteristikou tlumení jsou vybaveny novými těsněními, která snižují tření. Charakteristiky byly upraveny také použitím nových ventilů v tlumičích a jinak naladěnou hydraulikou. Rozsáhlé úpravy zvukové izolace, snižující hluk od kol a od motoru, proměnily Audi A8 v jeden z nejpohodlnějších automobilů na trhu.

Zvuková izolace je přitom součástí koncepce nízké hmotnosti vozů Audi. Inovovaná A8 dnes patří k vozům s nejnižším vnitřním hlukem, hlukem od kol a vozovky ve třídě luxusních vozů a dokonce ani nová opatření v této oblasti neznamenaly nárůst pohotovostní hmotnosti.

Nové asistenční systémy Audi lane assist a Audi side assist usnadní život na silnicích a podstatně zvyšují bezpečnost, zejména na dlouhých cestách. Jejich úkolem je upozornit řidiče na situaci, kdy automobil nechtěně opouští jízdní pruh nebo ohrožuje jiný automobil ve vedlejším jízdním pruhu.

Audi side assist využívá radarovou technologii, která snižuje riziko kolizí při změnách jízdního pruhu. Kdykoliv je v kritické zóně vedle Audi A8 jiné vozidlo, svítí se ve vnějším zpětném zrcátku žlutá dioda.

Jestliže řidič zapne ukazatel směru ve chvíli, kdy dioda svítí, začne blikat a svítit intenzivněji. Tento signál prakticky nelze periferním viděním přehlédnout, protože lidské oko je na změny kontrastu extrémně citlivé.

Audi lane assist varuje řidiče před nechtěným opuštěním jízdního pruhu. Vozovku před vozidlem snímá malá digitální videokamera, umístěná nad vnitřním zpětným zrcátkem. Její obraz je vyhodnocován počítačem, který rozpoznává dělicí čáry na vozovce. Jakmile se řidič přiblíží k některé z čar aniž by použil ukazatel směru, upozorní jej systém lehkými vibracemi volantu na nebezpečí.

Vnější design byl decentně vylepšen změnou několika pečlivě vybraných detailů: nový vzhled má typická maska, vnější zpětná zrcátka s integrovanými ukazateli směru, kola z lehkých slitin a inovovaná koncová světla sestavená ze světelných diod, které vytvářejí nezaměnitelný noční vzhled. Audi A8 je dodáváno s novými odstíny vnějšího laku, novými barevnými a materiálovými kombinacemi čalounění a dekorů interiéru.

  /al/

 

         Z obsahu