Volkswagen představil nové užitkové vozy


Divize Volkswagen Užitkové vozy představila na výstavě užitkových vozidel IAA, jejíž 62. ročník se konal v Hannoveru, celou řadu inovací. Kromě toho, že byla vystavena designérská studie vůbec prvního pickupu od evropského výrobce automobilů, byl součástí expozice také Caddy 4Motion s pohonem všech kol, jakož i koncept Caddy PanAmericana. Další novinka Caddy Life Style Edition se stane nejluxusnějším modelem řady Caddy, zatímco Crafter BlueMotion přinese působivé snížení spotřeby paliva.

Hvězdou expozice Volkswagen byla designérská studie prvního pickupu Volkswagen v jednotunové třídě. Tento koncept leccos prozradí o chystané čtvrté modelové řadě užitkových vozů Volkswagen, která začne sjíždět z výrobní linky argentinského závodu Pacheco koncem roku 2009. Jako první pickup od evropského velkosériového výrobce přinese do tohoto segmentu zcela nová měřítka.

Volkswagen vystavoval v Hannoveru také model Caddy 4Motion, který je další variantou mimořádně praktické, a proto i velmi úspěšné kompaktní městské dodávky. Jeho pohon obstarává hospodárný motor 1.9 TDI s výkonem 77 kW (105 k), jenž se na všechna kola přenáší prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky a spojky Haldex 4. generace. Modely Caddy 4Motion v provedeních Life, Kombi a skříňová dodávka bude možné objednávat s různým rozsahem výbavy od podzimu 2008, tedy s dostatečným předstihem před začátkem zimní sezony. Jedná se o jedinou městskou dodávku s pohonem všech kol na současném trhu.Koncept PanAmericana vznikl na základě modelu Caddy 4Motion s pohonem všech kol a je obzvlášť vhodný pro dobrodružné výpravy, jak dává najevo hned na první pohled jeho vzhled. Podobně jako Multivan PanAmericana má šedý lak Salt Lake, terénní pneumatiky na šestnáctipalcových kolech a kvalitní kožené čalounění interiéru.Na IAA měl premiéru i Caddy Life Style Edition, sériové provedení špičkového modelu řady Caddy. Šestnáctipalcové hliníkové ráfky, chromovaná maska chladiče, snížený podvozek, vysouvací podlaha nákladového prostoru, kvalitní kožené čalounění interiéru a další speciální prvky výbavy zřetelně odlišují tento Caddy od ostatních dosud nabízených modelů.

Po představení Caddy BlueMotion letos na jaře ukázal Volkswagen v Hannoveru na konceptu vozu Crafter BlueMotion, jaký potenciál pro snižování spotřeby paliva je možné využít u velké skříňové dodávky. Crafter BlueMotion používá technologii AdBlue nejen ke snížení spotřeby paliva o celý litr, ale také pro splnění emisních limitů normy Euro 5.Jihoamerická větev divize Volkswagen Užitkové vozy, vyrábějící nákladní vozidla a autobusy, představila v Hannoveru současnou řadu Constellation a „lidový autobus”, zvaný Volksbus. Hlavní atrakcí tohoto stánku s výstavní plochou 867 m2 byl závodní tahač, který letos znovu vyhrál brazilské mistrovství.

/ok/


 

         Z obsahu