Digitální svět

Zajímavé „vychytávky“. Nejen pro muže.

Aktualizováno: 30.12.2020

Trocha historie. Značka Sencor, se ve druhé polovině dvacátého století spolu s některými dalšími japonskými výrobci řadila k ikonám japonského technického zázraku a patřila k absolutní celosvětové špičce.  Zajímavé je, že i v Česku i v bývalém režimu náležela k nejúspěšnějším. A to i přes konkurenci dalších hvězd ze země vycházejícího slunce. Především díky vynikajícímu poměru cena výkon.
A právě tato vlastnost boduje i po letech, v době současné. Jako zajímavou inspiraci jsme vybrali některé zajímavé produkty, které mají společné vlastnosti, i když jsou z několika odlišných oblastí elektroniky. Společnou vlastností i zde je, že jsou velmi sofistikované  a všechny ve velmi zajímavé cenové relaci.

Přijímač DVB-T2  SDB5104TD

 

Dodnes je dost lidí, kteří raději než používání nejrůznějších forem nahrávání jako službu, tedy přes vzdálené disky, dávají přednost nahrávání  z TV. Obdobně jako se to dělalo dlouhé roky. Tedy na vlastní kartu či pevný disk. Má to některé výrazné výhody. Nejen proto, že většina  externích záznamů není dostupná „navždy“ a bývá časově omezena. Také ty, které stahujete přes „net“ mohou mít někdy menší problémy, například se signálem. Zatímco o tom co máte na vlastním médiu stále platí: „Co je doma, to se počítá.“ A právě nejen k těmto účelům je ideálním přijímačem Sencor SDB5104TD. Mimo jiné proto, že je jediným přijímačem DVB-T2 na našem trhu se dvěma tunery, který stojí méně než do 1000 Kč. Tedy konkrétně za 790 Kč. Za tyto peníze je schopen v současně nahrávat až dva pořady a na třetí se dívat. Standardně pak jeden nahrávat a druhý sledovat. K tomu je možno poslouchat i internetová rádia. Je velmi kvalitní i v oblasti multimédií. A samozřejmě patří k absolutně k nejlepším v oblasti poměr cena-výkon.

 

Profesionální meteostanice SWS 9898

 

To, že se meteo stanice od Sencoru těší u zákazníků velké oblibě není žádnou novinkou. Především proto, že mají mnoho zajímavých funkcí, a to při velmi zajímavých cenách. „9898“ však nastavila laťku o dost výše. Nejen v komfortu, ale například i wifi, kterou má jako jediná. Počasí předpovídá až na dva dny, podporuje globální meteorologické platformy “Weather Underground“ a Weathercloud“. Stanice umožňuje až 7 bezdrátových senzorů (nejsou součástí balení). Automatické nastavení času je  řešeno pomocí WiFi. Dalších zajímavých detailů je daleko více. To vše za cenu, která se liší od prvního levnějšího modelu o zhruba 700 Kč.

Alkohol tester SCA BA50FC

 

Někdo má pocit, že když není alkoholik, tak nepotřebuje alkohol tester. Skoro každému se ale stalo, že někdy oslavoval, či se zdržel s kamarády a ráno musel odjet autem. A tady začíná často detektivka, která nemusí vždy pro každého končit zcela šťastně. Problém spočívá v tom, že lidské tělo je velmi složitý organismus a jakékoliv vypočítávání kolik jsem toho vypil a kolik hodin od té doby uplynulo je většinou mimo. Strava, momentální indispozice, únava či nemoc mohou tuto námi vytvořenou tabulku lehce změnit, především proto, že množství alkoholu v krvi je závislé i na mnoha, na první pohled nepodstatných detailech.
Dříve byl problém modelů pro domácí potřebu používáním levných technologií s polovodičovými čidly.  To se však poslední dobou výrazně změnilo.
SCA BA50FC především používá profesionální elektrochemický senzor,který prošel kalibrací a disponuje velice přesnou kalibrací. Maximální odchylka do 0,08% BAC  je velmi dobrá.  V dané cenové třídě pak zcela jedinečná. Ne nadarmo již delší dobu suverénně vede oblíbenost na Heurece. I dalších výhod není málo. Bleskurychlé měření, perfektní LCD displej, změna barev dle hladiny alkoholu. Pro větší komfort  zůstává v paměti posledních 20 měření či nabíjení. I nabíjení je v pohodě. Žádné schánění tužkových baterií. Jednou vložíte do USB a pak se již dlouhou dobu o nc nestaráte. U stavu baterie vás průběžně informuje čtyřprvkový indikátor.